ofogheghtesadonline.ir

۲۷ تیر ۱۴۰۳ -
Loading...
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳

آموزش ساکنین مجتمع مسکونی زیتون در طرح ۹۹ مجتمع ایمن

افق‌اقتصاد آنلاین گلستان – سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گرگان در راستای اجرای طرح شهر ایمن و با هدف افزایش سطح ایمنی شهری به ویژه در مجتمع های مسکونی، طرح جامع آموزشی رایگان ایمنی و آتش نشانی به نام ۹۹ مجتمع ایمن را اجرا می کند.

موسی الرضا صفری رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گرگان با اعلام این خبر افزود: این مجتمع‌ها به دلیل تعدد واحدهای مسکونی، نیازمند بهره‌گیری از تجهیزات مختلف آتش نشانی، آگاهی و توانایی شهروندان در کار با این تجهیزات برای مقابله با حریق‌های احتمالی است که در لحظات ابتدایی وقوع حادثه، ساکنین بتوانند قبل از حضور نیروهای آتش نشانی اقدام به مهار و یا کنترل آتش سوزی کنند.

وی گفت: رشد جمعیت شهری، موجب افزایش میزان ساخت و ساز های مجتمع های مسکونی می‌شود که همین امر اهمیت آگاهی و اطلاعات ایمنی را برای شهروندان دوچندان می کند.

صفری به میزان وقوع آتش سوزی در آشپزخانه های منازل اشاره کرد و افزود: آشپزخانه منازل، محل وقوع بیشتر حریق در منازل به دلیل وجود شعله اجاق گاز، اتصال برق و یا نشت گاز است و خانم های خانه دار جزء افرادی هستند که بصورت مستقیم با این مخاطرات روبرو هستند و ارائه آموزش های عمومی مختلف بصورت حضوری در این زمینه به ویژه برای ساکنان مجتمع ها ضروری است.

وی گفت: شهروندان و مسئولان مجتمع های مسکونی می توانند از طریق تماس و یا مکاتبه با سازمان آتش نشانی گرگان از آموزش های رایگان ایمنی بهره مند شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب