ofogheghtesadonline.ir

۲۵ تیر ۱۴۰۳ -
Loading...
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳

"حجت مقسم"، عضو شورای اسلامی شهر گرگان:

از موفق نبودن ایست‌کار در انجام ماموریت‌های محوله تا تاکید بر فسادستیزی شورای دوره ششم

به گزارش افق‌اقتصاد آنلاین گلستان به نقل از روابط عمومی شهرداری گرگان، حجت مقسم در نشست با خبرنگاران درباره موضوع ساماندهی ایست‌کار اظهارکرد: در ساماندهی کارگران فصلی چهار مرحله، شناسایی، تعیین سطح با کمک فنی و حرفه ای، بیمه تامین اجتماعی و توزیع عادلانه فرصت های شغلی پیش بینی شده است و
برای اینکه این موضوع به‌درستی اتفاق بیفتد نیازمند همکاری بین بخشی است و ۱۴ دستگاه دیگر نیز باید به وظایف خود عمل می‌کردند.

وی افزود: باید بپذیریم که ایست کار در انجام ماموریت های خود موفق نبود. با توجه به همین موضوع چند جلسه با انجمن صنفی کارگران ساختمانی برگزار کردیم و امیدواریم هرچه زودتر شاهد واگذاری ایست‌کار به این انجمن صنفی باشیم.

مقسم درباره آخرین وضعیت پمپ بنزین ۱۷ شهریور نیز خاطرنشان کرد: پمپ بنزین جرجان (۱۷ شهریور) قدیمی ترین پمپ بنزین استان است و طبق استاندارد هر ۱۵ سال نیاز به اورهال دارد. با توجه به اشکلاتی که وجود داشت، در چندماه اخیر تجهیزات جدید خریداری شده و در حال نوسازی و بهسازی است و امیدواریم تیرماه امسال شاهد فعالیت مجدد این پمپ بنزین باشیم.

رئیس کمیسیون حقوقی، نظارت، بازرسی و پاسخگویی به شکایات شورای اسلامی شهر گرگان در پاسخ به پرسشی درباره نقش نظارتی شورا و عملکرد آن گفت: نظارت دومین وظیفه اصلی شوراست اما تعداد جلسات نشانگر عمق نظارت نیست. شورای ششم اشتباه بزرگی را در سال دوم انجام داد و آن ادغام کمیسیون نظارت با یکی دیگر از کمیسیون ها بود که به امر نظارت آسیب زد اما در ۹ ماهی که از تفکیک و فعالیت کمیسیون در سال سوم می گذرد؛ جلسات به‌صورت هفتگی در حال برگزاری است.

وی ادامه داد: بسیاری از اتفاقات خوبی که رخ داده، رسانه ای نشده است. در این کمیسیون بسیاری از واگذاری هایی که دارای ابهام بود را ساماندهی کردیم . یکی از اتفاقات خوب شکل گیری کمیته حسابرسی در شهرداری بود که نگاه دوستانمان در این کمیته، اصلاحی و صیانتی است.

مقسم با تاکید براینکه از افتخارات شورای ششم فسادستیزی است، تصریح کرد: شاید نیازی نبود که خیلی از مسائل رسانه ای شود. تبدیل وضعیت نیروهای ایثارگر و نیروهای شرکتی، جذب نیروهای مختلف، رفع مشکلات حقوقی برخی پروژه های بزرگ مانند بازار موزه و … از جمله موضوعاتی بود که با ورود و نظارت این کمیسیون انجام شد.

وی خاطرنشان کرد: ما معتقدیم سرمایه گذار سود و امنیت می خواهد. اگر در شورا خیلی از مسائل را رسانه‌ای کنیم ممکن است امنیت روانی سرمایه‌گذار تحت تاثیر قرار بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب