ofogheghtesadonline.ir

۲۸ تیر ۱۴۰۳ -
Loading...
پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳

سیدعلی مهاجر:

اساس اقدامات مشارکت افزا، درک میزان اهمیت انتخابات توسط اذهان عمومی است

در جلسه‌ای به ریاست معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و رئیس ستاد انتخابات استان در خصوص تشکیل ستاد مشارکت انتخابات بحث و هم‌اندیشی شد

افق‌اقتصاد آنلاین گلستان – سیدعلی مهاجر در این جلسه با اشاره به ضرورت و اهمیت مشارکت در انتخابات و تشکیل ستاد برای اثرگذاری بیشتر، اظهار داشت: مشارکت بالا، به همان میزان که برای ایران و ایرانی مهم است، برای دشمنان ایران هم مهم است، دشمنان هم به وضوح می‌دانند که راه‌حل مشکلات کشور انتخابات است به همین دلیل برای عدم مشارکت مردم تلاش می‌کنند.
اساس همه‌ی اقدامات مشارکت‌ افزا، درک میزان اهمیت انتخابات توسط اذهان عمومی است، باید برای مردم روشن شود یکی از مسیرهای اصلی و مهم برون‌رفت کشور از مشکلات انتخابات است.
روشن‌گری و تبیین در مقابل افرادی که اصل انتخابات را زیر سؤال می‌برند و تلاش می‌کنند آن را بی‌اهمیت جلوه داده و مردم را مایوس کنند، برای افزایش مشارکت در انتخابات مهم و ضروری است.
عمل‌کرد رسانه‌ها بویژه صدا و سیما می‌تواند در تعیین میزان مشارکت، نقش قابل توجهی داشته باشد، رسانه‌ها می‌توانند مردم را به مشارکت در انتخابات ترغیب یا منصرف کنند، لذا باید در این خصوص برنامه‌ریزی شود.
یکی از عوامل مؤثر در افزایش مشارکت، نقش‌آفرینی‌ گروه‌ها و جریان‌های وفادار و علاقه‌مند به کشور و نظام است، آنها با گفت‌وگوی چهره به چهره با مردمی که در مشارکت تردید دارند و قانع کردن آنها به حضور، می‌توانند نقش به‌سزایی در افزایش مشارکت داشته باشند از این رو باید هماهنگ و سازماندهی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب