ofogheghtesadonline.ir

۲۸ تیر ۱۴۰۳ -
Loading...
پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳

رصد بازار خودروهای داخلی

انتخابات بازار خودرو را سیاسی کرد؛ فراق خریدار و فروشنده

بازار خودرو پس از دو روز افت خیز قیمتی مجدد به خواب رفت و با این شرایط پرطرفدارهای داخلی و مونتاژی امروز تغییر قیمتی نداشتند.

افق‌اقتصاد آنلاین به نقل از اقتصادنیوز، بازار خودرو که در یک هفته اخیر تحت تاثیر تب انتخابات ثبات نسبی را تجربه می‌کرد، در دو روز گذشته شاهد نوسانات قیمت دنا پلاس اتوماتیک بود. با این حال، امروز این خودرو بدون تغییر قیمت به روند عادی خود بازگشت.

تحلیلگران بازار معتقدند که نوسانات اخیر قیمت دنا پلاس اتوماتیک موقتی بوده و به دلیل جو روانی حاکم بر بازار رخ داده است. آنها پیش‌بینی می‌کنند که بازار خودرو در روزهای آینده به ثبات خود ادامه دهد و قیمت‌ها نوسان قابل توجهی نداشته باشد.

ارزیابی بازار نشان می‌دهد امروز نرخ دلار هم ثابت بوده، تغییر نرخ دلار یکی از دلایلی است که فعالان بازار تغییر قیمت خودرو را به آن نسبت می‌دهند. از سوی دیگر فعالان بازار خودرو معتقدند با توجه به نبود تقاضا برای خرید و فروش ثبات قیمت در بازار طبیعی است.

قیمت محصولات ایران خودرو

در میان محصولات ایران خودرو امروز قیمت خودروهای «دنا پلاس توربو اتومات»، «پژو۲۰۷ پانوراما اتوماتیک»، «هایماS7»، «تارا اتوماتV2»، «پژو پارس LX» و «رانا پلاس» مورد ارزیابی قرار گرفت.

بر اساس اطلاعات قیمتی کارنامه، «دنا پلاس توربو اتومات» در بازار امروز ۹۹۰ میلیون  قیمت‌گذاری شد و نسبت به روز گذشته تغییر قیمت نداشت. با بررسی بازار می‌‌توان گفت «پژو ۲۰۷ اتوماتیک» هم ۸۹۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد و تغییری نداشت. «هایما S7» هم یک میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومانی ماند. ارزیابی‌ها همچنین نشان می دهد امروز «تارا V2 اتومات» در بازار ۹۲۵ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد و تغییر قیمت نداشت. «رانا پلاس» هم بدون تغییر در بازار ۶۱۸ میلیون تومان قیمت خورد. اما در میان پرطرفدارهای ایران خودرو «پژو پارسLX» هم امروز ترمز کشید و  835 میلیون تومانی ماند.

انتخابات بازار خودرو را سیاسی کرد؛ فراق خریدار و فروشنده

قیمت محصولات سایپا

در میان محصولات سایپا، امروز قیمت خودروهای «شاهینG»، «تیبا هاچ‌بکEX»، «کوییک دنده‌ایR»،«کوییک دنده‌ایS»، «اطلس» و «ساینا دنده‌ایS» مورد ارزیابی قرار گرفتند.

از سوی دیگر امروز «شاهینG» در بازار ۷۲۰ میلیون تومانی ماند. خانواده کوییک هم امروز   بدون تغییر بودند، با این شرایط «کوییک‌R دنده‌ای» در بازار ۴۴۱ میلیون تومان قیمت خورد و «کوییک دنده‌ایS» هم ۴۲۰ میلیون تومان قیمت خورد. ارزیابی بازار همچنین نشان می‌دهد «تیبا هاچ‌بکEX» هم ۴۲۰ میلیون تومانی شد و تغییر قیمت نداشت. بررسی بازار همچنین نشان می‌دهد «ساینا دنده‌ای S» هم در بازار ۴۲۹ میلیون تومان قیمت‌ خورد و قیمت «اطلس» هم بدون تغییر در بازار ۵۶۸ میلیون تومانی شد.

انتخابات بازار خودرو را سیاسی کرد؛ فراق خریدار و فروشنده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب