ofogheghtesadonline.ir

۲۸ تیر ۱۴۰۳ -
Loading...
پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳

با تلاش معاونت زیربنایی شهرداری گرگان؛

ایستگاه آتش نشانی به محله چناران می رسد


با عملیات عمرانی ساخت هشتمین ایستگاه آتش نشانی نیاز شهر گرگان برابر استانداردهای ملی در خصوص عملیات امداد و نجات و اطفای حریق تامین خواهد شد.

به گزارش افق‌اقتصاد آنلاین گلستان به نقل از روابط عمومی شهرداری گرگان، برابر استاندارد اعلام شده به ازای هر ۵۰ هزار نفر جمعیت یک ایستگاه عملیاتی برای آتش نشانی نیاز است که با در نظر گرفتن جمعیت ۴۰۰ هزار نفری شهر گرگان، ساخت هشتمین ایستگاه آتش نشانی توسط معاونت زیربنایی، حمل و نقل و ترافیک شهرداری گرگان این نیاز را تأمین می سازد.

با ساخت این ایستگاه زمان طلایی عملیات امداد و نجات توسط آتش نشانان در محل حادثه از ۳ دقیقه تا ۵ دقیقه انجام خواهد. این در حالی است که تا کنون پوشش حوادث در محله های چناران، شهرک امام، شهرک سپاه و جرجان توسط ایستگاه آتش نشانی شماره ۲ با تأخیر صورت می گرفت.

از نظر نوع خدمات سه ایستگاه آتش نشانی کوچک، متوسط و بزرگ وجود دارد و ایستگاه هشتم که در زمینی به مساحت ۶۰۰ متر مربع در دو طبقه قرار است ساخته شود از نوع کوچک آن است.

این ایستگاه قرار است به یک خودرو سبک، سنگین و یک خودروی موتورسیکلت با ۱۲ نیروی انسانی مجهز شود.

عملیات ساخت این ایستگاه آتش نشانی که در مجاورت کوچه چناران ۱۳/۱ واقع شده است هم اکنون توسط معاونت زیربنایی، حمل و نقل و ترافیک شهرداری گرگان در حال اجرا است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب