ofogheghtesadonline.ir

۲۵ تیر ۱۴۰۳ -
Loading...
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳

برگزاری آیین افتتاح متمرکز پروژه‌های مخابراتی استان گلستان

در افتتاح متمرکز و بهره برداری از پروژه های مخابراتی استان که با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گلستان و مدیران و کارکنان حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات و مخابرات منطقه گلستان برگزار شد.

افق‌اقتصاد آنلاین گلستان – به مناسبت روز مخابرات ، روز پنجشنبه آیین افتتاح متمرکز و بهره‌برداری از پروژه های مخابراتی استان با شعار «مخابرات و نوآوری دیجیتال برای توسعه پایدار» با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گلستان سیدمهدی مهیائی و مدیران و کارکنان حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات و مخابرات منطقه گلستان برگزار شد.

مدیر عامل مخابرات گلستان گفت: این پروژه‌ها شامل شبکه فیبر نوری در نقاط شهری و روستایی، افزایش سیستم‌های انتقال، افزایش پهنای باند اینترنت و غیره است که بیشتر بر توسعه اینترنت پرسرعت در روستاها تمرکز دارد.

وی عنوان کرد: یکی از رویکردهای مخابرات توسعه فیبر نوری با زیر ساخت ایمن، پایدار و با کیفیت است بطوری که در سال گذشته حدود سه هزار و ۲۰۰ کیلومتر فیبر نوری در نقاط مختلف شهری و روستایی اجرا و نزدیک به ۵۰۰ روستا از این نعمت بهره‌مند شدند.

تعداد پروژه‌های آماده بهره‌برداری و مورد افتتاح استان ۹۲ پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۸۴ میلیارد تومان شامل سه پروژه توسعه شبکه فیبرنوری در نقاط مختلف استان، ۳۳ پروژه توسعه اینترنت پرسرعت همراه اول، ۴ پروژه توسعه سیستم‌های انتقال و افزایش پهنای باند، ۱۲ پروژه توسعه سوئیچ ،۵ پروژه توسعه شبکه دیتا و ۸ پروژه های ساختمانی پاور و تاسیسات است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار در این مراسم در سخنانی ضمن تبریک هفته ارتباطات و دهه کرامت، با تشریح اقدامات دولت سیزدهم در استان در حوزه‌ی زیرساخت، حوزه فناوری اطلاعات را زیرساخت توسعه پایدار عنوان کرد و افزود: با تلاش‌هایی که در دولت سیزدهم انجام شد امروز شاهد ضریب نفوذ بالایی از پوشش مخابرات در استان هستیم و این دستاورد نتیجه ی همراهی و همدلی تمامی ارکان دولت در استان است.

مهیایی عملکرد مخابرات گلستان در دولت سیزدهم را مثبت و قابل قبول ارزیابی کرد و افزود: یکی از رویکردهای اصلی استان را توسعه شبکه فیبر نوری بوده که گلستان از سال گذشته توسعه فیبرنوری را آغاز کرده که هم مخابرات منطقه و هم بخش خصوصی پیشرفت‌های عمده ای در این پروژه داشته به طوری که ۵۰ درصد روستاهای استان مجهز به فیبرنوری شده‌اند.

وی یکی از نیازمندیهای فناوری دیجیتال را توسعه زیرساخت‌های ارتباطی دانست و گفت شرکت مخابرات ایران به عنوان قدیمی‌ترین و بزرگترین اپراتور بهترین زیرساخت‌ها را ایجاد و در راستای ارائه سرویس‌ها و محصولات مخابراتی پیشگام است.

برگزاری آیین افتتاح متمرکز پروژه‌های مخابراتی استان گلستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب