ofogheghtesadonline.ir

۲۵ تیر ۱۴۰۳ -
Loading...
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳

شهردار کردکوی:

تا پایان سال هیچ معبر خاکی در کردکوی نخواهیم داشت

شهردار کردکوی به مصرف بیش از ۲۴ هزار تن آسفالت در این شهر طی ۲۸ ماه گذشته خبر داد و گفت: تا پایان سال هیچ معبر خاکی در کردکوی نخواهیم داشت.

افق‌اقتصاد آنلاین گلستان – ابراهیم جرجانی در نشست با اصحاب رسانه ابراز کرد: از اواخر سال ۱۴۰۰ تاکنون حدود ۲۴ هزار تُن آسفالت در معابر اصلی و فرعی شهرکردکوی مصرف شده و حدود ۱۵۰ هزار متر مربع از خیابان‌ها و کوچه‌های این شهر آسفالت شده است.

وی افزود: با تلاش و همکاری نماینده مجلس، دادستان، فرماندار و همه دلسوزان این شهر حجم آسفالت ریزی تا پایان سال به عدد ۵۰ هزار تُن خواهد رسید که رکوردی بی‌سابقه در شهر‌های استان گلستان خواهد بود.

جرجانی گفت: درآمد‌های شهرداری این شهر سیر سعودی مطلوبی داشته و پیش‌بینی می‌شود درآمد حاصله تا پایان سال به رقم ۲۰۰ میلیارد تومان برسد.

شهردار کردکوی با اشاره به ضرورت پیش بینی منابع درآمدی پایدار در این شهر گفت: تلاش داریم تا با بهره‌گیری از ظرفیت‌های طبیعی و تاریخی کردکوی، زمینه ساز حضور بیشتر بخش خصوصی در پروژه‌های عمرانی و گردشگری شهر باشیم.

وی اضافه کرد :با توجه به محدودیت موجود در دسترسی به زمین در شهر کردکوی تلاش شده تا مقوله بلند مرتبه سازی به طور جدی در دستور کار قرار بگیرد و خوشبختانه مجوز ۶ طبقه تحصیل شده است.

شهردار کردکوی اظهار کرد : حدود ۱۷ میلیارد ریال در بخش پارک جنگلی امام‌رضا (ع) هزینه شده است گفت: سفره خانه‌ها و رستوران‌های فعلی از نظر کمی و کیفی بهبود خواهند یافت.

شهردار ادامه داد: کتابچه جدید پارک جنگلی کردکوی در دست بازنگری مجدد است و با مذاکرات انجام شده با مشاور مقرر است تا پارک ویژه بانوان به مساحت حدود ۴ هکتار در این محدوده جانمایی شود.

وی گفت: فعالیت‌های مدونی برای فساد زدایی در کردکوی انجام شده و مباحثی مانند درآمد، نوسازی و حوزه مالی تماماً الکترونیکی شده است.

جرجانی افزود: در بدو ورود اینجانب به شهرداری حدود ۱۰ الی ۱۵ نفر از کارکنان دارای پرونده تخلف بودند که اکثریت این اعضا در محاکم قضایی بدوی تبرئه شدند.

وی متذکر شد: فروش ابنیه مازاد در شهر کردکوی یکی از رویکرد‌های درآمدزایی در شهرداری این شهر است که در سال گذشته ۵۰ درصد منابع پیش بینی شده معادل ۵ میلیارد تومان وصول شده است.

شهردار ادامه داد: بودجه امسال درآمد ۱۰۵ میلیارد ریالی از محل فروش ابنیه مازاد پیش بینی شده است وامیدواریم همه آن محقق شود.

ایشان به موضوع احداث تله کابین در کردکوی اشاره کرد و گفت: همانند سال گذشته اعتبارات مکفی برای اجرای طرح مطالعات احداث تله‌کابین منظور شده است و به عقیده من احداث تله‌کابین در کردکوی رویا پردازانه نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب