ofogheghtesadonline.ir

۲۸ تیر ۱۴۰۳ -
Loading...
پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳

تعطیلی سه روزه فعالیت‌های دریانوردی گلستان

مدیرکل هواشناسی استان گلستان صبح امروز در گفت وگو با آریا اظهار کرد: در پی صدور هشدار هواشناسی دریایی «سطح نارنجی» مبنی بر وزش باد شدید، مواج و متلاطم شدن دریا برای سه روز آینده، صیادان و دریانوردان با توجه به اخطار‌ها تصمیمات لازم را اتخاذ کنند.

به گزارش افق‌اقتصاد آنلاین گلستان به نقل ازخبرگزاری آریا- در پی صدور هشدار سطح نارنجی سازمان هواشناسی، هرگونه فعالیت‌های دریانوردی در استان گلستان برای سه روز آینده تعطیل شد.

امان محمد کمالی با بیان اینکه فعالیت این سامانه از شنبه «۱۲ خرداد ماه» آغاز و تا عصر دوشنبه «۱۴ خرداد ماه» تداوم می‌یابد، ادامه داد: وزش شدید باد گاهی با سرعت بیش از ۸۰ کیلومتر بر ساعت با جهت غربی «آشاق یل»، متلاطم شدن دریا و افزایش ارتفاع موج بین یک متر تا ۲٫۵ متر را در پی دارد.

وی مناطق ساحلی و دور از ساحل شرق دریای خزر در استان گلستان را محل فعالیت این پدیده عنوان کرد و افزود: مواج و متلاطم شدن دریا، احتمال پاره شدن تور‌های صیادی، صدمه به ماهیان در قفس، صدمه به قایق‌های کوچک صیادی، تفریحی و مسافری از مخاطرات این سامانه خواهد بود.

مدیرکل هواشناسی استان گلستان با تأکید بر اینکه هموطنان باید هرگونه هشدار در سطوح مختلف هواشناسی را کاملاً جدی بگیرند، خاطرنشان کرد: وضعیت دریا طی مدت اعلام شده برای هرگونه فعالیت‌های دریایی مناسب نخواهد بود و کاربران از فعالیت‌های دریایی جداً بپرهیزند و تمهیدات پیشگیرانه لازم را اتخاذ کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب