ofogheghtesadonline.ir

۲۷ تیر ۱۴۰۳ -
Loading...
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳

در جلسه هماهنگی هشتمین جشنواره ملی تئاتر ایثار عنوان شد؛

تمرکز زدایی و اجرا در مساجد / فضاسازی محیطی ویژه با حال و هوای ایثار و شهادت


با حضور جمعی از مسئولان ملی و استانی ، جلسه هماهنگی هشتمین جشنواره ملی تئاتر ایثار برگزار شد و در آن ضمن تاکید و اشاره به تمرکز زدایی و اجرا در مساجد، بر ضرورت فضاسازی محیطی ویژه با حال و هوای ایثار و شهادت در ایام برپایی این رویداد تاکید شد.
به گزارش افق‌اقتصاد آنلاین گلستان به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، عصر چهارشنبه ۵ اردیبهشت ماه و با حضور حمید ساروخانی و محمد لارتی نمایندگان اداره کل امور هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور، غلامرضا منتظری نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی، الهام متین مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان و جمع دیگری از مسئولان و عوامل برپایی،جلسه هماهنگی هشتمین جشنواره ملی تئاتر ایثار برگزار شد.

در این جلسه حاضران ضمن اشاره به قدمت تئاتر در استان گلستان و تجربه های موفق در برپایی رویدادهای متعدد ملی، درباره ضرورت هم افزایی دستگاه ها و نهادهای اجرایی استان برای برپایی شایسته این رویداد ارزشی و معنوی تاکید کردند.

همچنین در این جلسه، مسئولان برپایی جشنواره ضمن تاکید بر تمرکز زدایی و پیش بینی اجرای آثار راه یافته به جشنواره در شهرستان های گرگان، رامیان، گنبدکاووس،آزادشهر، بندرگز در محوطه های باز و مساجد، بر ضرورت فضاسازی محیطی ویژه با حال و هوای ایثار و شهادت در ایام برپایی این رویداد اشاره داشتند.

در بخش دیگری از این جلسه ضمن اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر مشارکت های مردمی، عنوان شد امید است با تداوم برپایی چنین رویدادهایی بتوانیم همسو با سیاست های ابلاغی همچون طرح شهیدآوینی، بتوانیم برای کادرسازی و تربیت هنرمند متعهد در تراز انقلاب اسلامی با همراهی فعالان این عرصه و مشارکت حلقه های میانی قدم های موثری برداریم.

در بخش پایانی جلسه نیز پیشنهادهایی در خصوص نحوه فضاسازی های محیطی، جریان سازی رسانه ای و هویت بصری جشنواره، ساخت المانی در راستای جشنواره، دعوت از مهمانان ملی و چهره های شاخص و خانواده های معزز شهدا و ایثارگران و مواردی از این دست مواردی مطرح و مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

گفتنی است،هشتمین جشنواره ملی تئاتر ایثار با دبیری مهدی کرم الهی از ۲۵ تا ۲۸ اردیبهشت‌ماه امسال در گلستان برگزار می‌شود و با اعلام دبیرخانه این رویداد ۱۸ اثر شامل هشت اثر صحنه‌ای و ۱۰ اثر خیابانی به مرحله نهایی هشتمین جشنواره ملی تئاتر ایثار راه پیدا کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب