ofogheghtesadonline.ir

۲۵ تیر ۱۴۰۳ -
Loading...
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳

رییس اتاق مشترک ایران و ترکمنستان:

روزانه ۶۰۰نفر از مزر باجگیران تردد می کنند

رییس اتاق مشترک ایران و ترکمنستان گفت: سفر به ترکمنستان استاندار سفر خوبی بود اما این سفر باید پیوست اقتصادی داشته باشد تا به ثمر برسد و استاندار گلستان باید وقت بیشتری بر ای توسعه اقتصادی با ترکمنستان بگذارد.

افق‌اقتصاد آنلاین گلستان – بهرامی در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: مشکلات قضایی در مرز اینچه برون باعث شد تا این بازارچه که در گذشته بخش مهمی از نیازهای اقتصادی مردم این بخش را مرتفع می کرد تعطیل شود.وی افزود: در حال حاضر با پیگیری رییس کل دادگستری گلستان به دنبال رونق تردد و شروع تجارت چمدانی در این منطقه هستیم

رییس اتاق مشترک ایران و ترکمنستان بیان کرد: باید تدابیری اندیشیده شود که تجارت چمدانی این منطقه با قاچاق کالا اشتباه گرفته نشود و معیشت مردم به مشکل نیفتد و امید. آرین هر چه زودتر شاهد تردد و تجارت چمدانی در آن باشیم .
وی ادامه داد: در رابطه با بازارچه مشترک تجاری اکو‌ هم نشینی داشتیم که بین سرخس و اینچه برون یک بازار به عنوان مرزی تجاری شناخته شود که در آن روز هم موفق به دیدار با استاندار نشدیم و نیاز است استاندار توجه بیشتری به آن داشته باشند.
بهرامی گفت: روزانه ۶۰۰نفر از مزر باجگیران تردد می کنند.
وی افزود: جاده کشاورزی گنبد به اینچه برون که جاده تجاری به ترکمنستان هم محسوب می شود همچنان خطر آفرین است و هنوز تدابیر جدی برای آن انجام نشده و دیگر از گفتن و پیگیری کردن خسته شده ایم.
بهرامی اظهار کرد: در نمایشگاه ایران اکسپو نیز ۱۵۰هیات تجاری از ترکمنستان در این رویداد حضور داشتند و موافقت نامه های خوبی در این نمایشگاه منعقد شد که نتایج آن به زودی مشاهده خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب