ofogheghtesadonline.ir

۲۵ تیر ۱۴۰۳ -
Loading...
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳

رئیس سازمان هواپیمایی:

شرایط بسیار سختی در صنعت هوایی داریم/ ۹۰ درصد فرودگاه‌هایمان زیر بار پرواز هستند

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه ما شرایط بسیار سختی در صنعت هوایی داریم، گفت: امروز اعلام می‌کنیم که بیشتر از ۹۰ درصد فرودگاه‌های ما زیر بار پرواز هستند و به ۳۸ مقصد دنیا پرواز مستقیم داریم.

افق‌اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، محمد محمدی‌بخش در نشست خبری ارائه اقدامات و عملکرد وزارت راه و شهرسازی در حوزه سفرهای نوروزی ۱۴۰۳ با بیان اینکه رایزنی‌های لازم برای سفرهای نوروزی از دو ماه قبل انجام شد و هماهنگی‌ها برای امنیت صورت گرفت. در خصوص سرخط آوردن هواپیماها هم ما در سال۱۴۰۲ سال سختی را در حوزه هوایی داشتیم که به‌دلیل مشکل در ترخیص قطعات بود، اما با هماهنگی‌هایی که انجام شد زمینه‌های مختلف برای ایجاد ماموریت وزارت راه و شهرسازی صورت گرفت.

وی‌ ادامه داد: در کل پروازهای نوروزی متوسط تاخیرات کمتر از ۱۵ دقیقه بود. ایجاد مرکز پایش سفرهای نوروزی برای سال سوم انجام شده که در این مرکز در لحظه سفرها را مدیریت می‌کردند و ثمره آن ایمنی و امنیت بود

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: جمع کل پروازها در بازه نوروز ۲۷ هزار و ۴۶۸ پرواز بود، با جابه‌جایی سه میلیون و ۳۹۶ هزار نفر. ۲۱ هزار و ۶۷۸ پرواز داخلی و
۵۷۹۰ پرواز خارجی داشتیم با اعزام مسافر دو میلیون و ۵۵۹ هزار در پرواز داخلی و ۸۳۷ هزار نفر در پروازهای خارجی که در جمع نسبت به سال گذشته هفت درصد رشد داشتیم. ۷۰ درصدی پروازهای ‌داخلی و ۳۰ درصد پروازهای خارجی بود. 

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری همچنین خاطرنشان کرد: شرایط بسیار سختی در صنعت هوایی داریم اما امروز اعلام می‌کنیم که بیشتر از ۹۰ درصد فرودگاه‌های ما زیر بار پرواز هستند و به ۳۸ مقصد دنیا پرواز مستقیم داریم.

محمدی‌بخش درباره قیمت‌گذاری بلیت توضیح داد: رای دیوان عدالت اداری مبنای قانونی برای تصمیم‌گیری در خصوص قیمت بلیت است و تا زمان رای دیوان عدالت اداری، مبنا ستاد تنظیم بازار است. ۱۴۰۲ سال آرامی در حوزه قیمت بود اما برای ۱۴۰۳ با همین رای بستر آرامی برای تحول است.

معاون وزیر راه و شهرسازی درباره تصمیم گیری‌ها برای تعیین قیمت جدید بلیت هواپیما گفت: درباره قیمت بلیت رای دیوان عدالت اداری مبنی برای تصمیم گیری خواهد بود و منتظر تعیین تکلیف دیوان عدالت اداری هستیم و برای سال ١۴٠٣ قیمت‌ها تعیین شده که اگر تصویب شد اعلام خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب