ofogheghtesadonline.ir

۲۸ تیر ۱۴۰۳ -
Loading...
پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳

متن پیام آیت الله نورمفیدی در بیست و ششمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز گلستان


متن پیام آیت الله نورمفیدی، نماینده ولی فقیه در گلستان در بیست و ششمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز استان گلستان قرائت شد.

به گزارش افق‌اقتصاد آنلاین گلستان به نقل از روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان، متن پیام آیت الله نورمفیدی، نماینده ولی فقیه در گلستان در بیست و ششمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز استان گلستان قرائت شد.

متن پیام به این شرح است:
مدرسه سازی، تجهیز مدارس، مرمت و نوسازی مدارس فرسوده از جمله امور حسنه‌ای است که در اسلام جایگاه والایی دارد؛ چرا که این مکان در پرورش استعدادهای نوجوانان و جوانان و پیشرفت و توسعه ایران قوی تاثیر فراوانی دارد.

دنیای مدرسه سازی و عمل خیر در توسعه فضاهای آموزشی دنیای شیرین و شورآفرین و لذت معنوی آن بسیار است؛ از این رو کسی که وارد فعالیت‌های نیکوکارانه مدرسه سازی می‌شود می‌تواند لذت آن را درک کند.

به یقین اهمیت مدرسه سازی در دین اسلام کمتر از مسجدسازی نیست زیرا اگر بخواهیم شرایط آموزش را در مدارس مهیا کنیم و دانش آموزان در فضایی آرام و مناسب آموزش ببینند مسلماً نگاه عمیق‌تری به مساجد خواهند داشت برای همین منظور همه باید دست به دست هم دهیم و در این امر خیر مشارکت کنیم.

خوشحالیم که توانسته‌ایم خیرین بلند همتی را در راستای اهداف والای مدرسه سازی داشته باشیم که برای پیشرفت و سربلندی ایران اسلامی بذر مهربانی را ایثار می‌کنند.

اینکه امر مقدس مدرسه سازی به همت خیرین نیک اندیش به پدیده امیدبخش در کشور تبدیل شده و اینکار خیر توفیقی از طرف ذات احدیت است در آن شکی نیست؛ اما از آنجا که به فرموده حق تعالی شکر زحمات خلق نیز وظیفه همگانی است بر خود لازم می‌دانم از نیت خیر و تلاش ارجمند خیرین عزیز مجمع خیرین دست اندرکاران و بزرگواران بیست و ششمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان گلستان صمیمانه تقدیر و تشکر کنم.

در دهه کرامت سایه عنایات مولوده این ایام علی بن موسی الرضا (علیه آلاف تحیه و الثنا) را در دو عالم خواستارم برایتان آرزومندم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب