ofogheghtesadonline.ir

۲۸ تیر ۱۴۰۳ -
Loading...
پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان گلستان:

مصادیق عدم توجه به جلو در علل شکل گیری تصادفات


سرهنگ محمود شهرکی رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان گلستان گفت: استفاده از تلفن همراه از علل شایع در هنگام تصادفات است و علل اصلی تصادفات مربوط به عدم توجه به جلو است.
افق‌اقتصاد آنلاین گلستان– سرهنگ محمود شهرکی یکی از عمده‌ترین علل تصادفات در جاده ها را عدم توجه به جلو ناشی از تاخیر در رویت و مشاهده خطر عنوان کرد
وی افزود: ماده ۱۸۰ آیین نامه راهنمایی و رانندگی صراحتا اعلام می‌دارد که رانندگان در هر شرایطی باید به جلو توجه کافی و لازم را داشته باشند و از انجام کارهایی مانند خوردن و آشامیدن، استعمال دخانیات، صحبت کردن با دیگر سرنشینان و دیگر مواردی که موجب حواس پرتی و عدم تمرکز راننده نسبت به جلو می‌گردد می‌بایست خودداری نمایند.
شهرکی ادامه داد: طی آنالیز و تجزیه و تحلیل تصادفات در سال ۱۴۰۲ عمده‌ترین علت تامه تصادفات مربوط به عدم توجه به جلو بوده است که عمده‌ترین فاکتور آن نیز استفاده از تلفن همراه هنگام رانندگی بوده است.
رئیس پلیس راه استان گلستان بیان داشت: با بررسی و آنالیز تصادفات و مشاهده و نگاه اجمالی به چند خودروی اطراف خود در حین رانندگی پی می بریم که حتما دو نفر از رانندگان در حال استفاده از تلفن همراه خود هستند که یا در حال مکالمه، ارسال پیام و یا بررسی فضای مجازی هستند که موجبات بروز تصادفات را فراهم خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب