ofogheghtesadonline.ir

۰۶ تیر ۱۴۰۳ -
Loading...
چهارشنبه ۰۶ تیر ۱۴۰۳

پاسخگویی دولتمردان به دغدغه‌های مردم همچنان ادامه دارد

معاون علمی رئیس‌جمهور: مرکز ملی هوش مصنوعی تا ۲۰ خرداد افتتاح می‌شود

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست‌جمهوری از افتتاح و آغاز به کار مرکز ملی هوش مصنوعی تا ۲۰ خرداد خبر داد و گفت: بزرگترین اثر شهیدجمهور در حوزه علم و فناوری، ایستادن پای قانون جهش تولید دانش‌بنیان بود.

افق‌اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، در حالی که دقایقی پیش پیکر سید شهیدان اهل خدمت آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی و همراهانش پس از تشییع باشکوه در تبریز به تهران رسیده است، دولتمردان در مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری از تلاش برای پاسخگویی به سوالات، دغدغه‌ها و مطالبات مردم دست نکشیدند و طبق برنامه در جریان سومین برنامه پاسخگویی برخط در کوچه خدمت میزبان «روح‌الله دهقانی فیروزآبادی» معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور در مرکز ارتباطات مردمی بودند.

مالکیت فکری زیربنای مدیریت کارآفرینی است

در ابتدای این نشست، پزشک اهل گرگان با بیان اینکه دانشمندان توان و امکان راهبری یک پروژه از مرحله ایده‌پردازی، پژوهش، طراحی و اجرا تا تولید و اقتصادی کردن را نداشته باشند و گفت: ایجاد یک مرکز برای راهبری فعالیت‌های تحقیقاتی از مرحله ایده تا تولید اقتصادی احساس می‌شود.

دهقانی فیروزآبادی در پاسخ به دغدغه این پزشک گفت: ۴ حوزه ایده، پژوهش، طراحی و اجرا امروزه به عنوان «مدیریت یکپارچه‌سازی یا مدیریت کارآفرینی» نامیده می‌شود و البته تا زمانی که مالکیت فکری و ارزشگذاری دارایی‌های معنوی در کشور به سرانجام نرسد این امکان فراهم نمی‌شود.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور افزود: اساس مدیریت کارآفرینی برمبنای مالکیت فکری است که ۷ تا ۸ ماه است که در معاونت علمی و فناوری پیگیری می‌شود و ان شاء الله با تعیین راهبردهای لازم، شاهد توسعه یکپارچه‌سازی کارآفرینی خواهیم بود.

مرکز ملی هوش مصنوعی تا ۲۰ خرداد افتتاح می‌شود

دهقانی فیروزآبادی در ادامه از افتتاح و آغاز به کار مرکز ملی هوش مصنوعی تا بیستم خرداد خبر داد و گفت: بزرگترین اثر شهیدجمهور در حوزه علم و فناوری، ایستادن پای قانون جهش تولید دانش بنیان می‌دانم. او شخصاً ایستاد تا این قانون در دولت به نتیجه برسد و همه کسانی که از این قانون خبر دارند و روی آن کار کردند شهادت می‌دهند که بدون حضور آیت‌الله رئیسی این قانون به نتیجه نمی‌رسید.

مرکز ملی آفرینش‌های کوانتومی به زودی آغاز به کار می‌کند

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور با اشاره به شورای راهبری قانون کوانتوم، گفت: این مرکز به دستور رئیس جمهور تشکیل و در دو جلسه ابتدایی مصوبات خوبی هم داشت و پیش از پایان دولت سیزدهم مرکز ملی آفرینش‌های کوانتومی افتتاح می‌شود.

دهقانی فیروزآبادی با اشاره به افتتاح مرکز ملی هوش مصنوعی افزود: قرار نیست این مرکز هوش مصنوعی را به معنای تصدی‌گری در دست گیرد بلکه نهاد متمرکزی است که زیرساخت‌های یکپارچه و عظیم هوش مصنوعی کشور را ایجاد خواهد کرد.

وی افزود: پیگیری ایجاد زیرساخت‌ها، برگزاری دوره‌های آموزشی، تنظیم‌گری برای کسب و کارهای هوش مصنوعی در این مرکز انجام خواهد شد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور تصریح کرد: با پیگیری رئیس جمهور امسال اتفاقات خوبی در حوزه هوش مصنوعی افتاد. منابع اسمی معاونت علمی در بودجه عمومی و بودجه پروژه‌های پیشران حداقل ۵ تا ۶ برابر افزایش یافت و این با توجه به شرایط خاص کشور حائز اهمیت است.

معاون علمی رئیس‌جمهور: مرکز ملی هوش مصنوعی تا ۲۰ خرداد افتتاح می‌شود
معاون علمی رئیس‌جمهور: مرکز ملی هوش مصنوعی تا ۲۰ خرداد افتتاح می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب