ofogheghtesadonline.ir

۲۷ تیر ۱۴۰۳ -
Loading...
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳

سیدعلی مهاجر:

معلولان به واقع معلمان صبر و استقامت هستند

سیدعلی مهاجر معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان در جلسه شورای معلولین استان ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطر شهید مرتضی مطهری و روز معلم اظهار داشت: معلولان به واقع معلمان صبر و استقامت هستند، آنها نشان دادند که محدودیت‌های جسمانی نمی‌تواند مانعی برای موفقیت باشد.
گاهی ایجاد ساختارها، کمیته‌ها و قرارگاه‌ها، بهانه‌ای می‌شوند برای کار نکردن و به نتیجه نرسیدن، هنر ما باید این باشد که از ظرفیت‌های موجود به خوبی استفاده کرده و بهترین نتیجه را بگیریم.
با تمرکز بر فصل ۷ قانون حمایت از معلولان اتفاقات بسیار خوبی در فرهنگ‏سازی و ارتقای آگاهی‌های عمومی نسبت به معلولان رخ خواهد داد.
از ظرفیت‌هایی نظیر شورای فرهنگ عمومی به ریاست نماینده محترم ولی فقیه و شورای اطلاع‌رسانی می‌توان برای اصلاح نگاه جامعه به معلولان و فرهنگ‌سازی استفاده کرد
طبق ماده ۱۵ قانون حمایت از معلولان همه سازمان‌ها موظف به جذب ۳ درصدی معلولان هستند که باید با جدیت مطالبه شود.
هدف و عزم دولت مردمی، نقش دادن به مردم و تشکل‌های مردمی در حل مسائل و مشکلات جامعه است.
مشکل عدم توانایی ناشنوایان در ارتباط با مراکز خدماتی نظیر اورژانس، پلیس و آتش‌نشانی است که توسط یک تشکل مردمی به عنوان یک مسئله شناسایی و چاره‌اندیشی شد.
در این راستا با تمرکز استاندار معزز، با استفاده از ظرفیت علمی و نخبگانی استان سامانه‌ای طراحی شد که ان‌شاالله در روز ناشنوایان رونمایی و در گلستان به عنوان پایلوت کشوری اجرایی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب