ofogheghtesadonline.ir

۲۷ تیر ۱۴۰۳ -
Loading...
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳

نخستین جلسه کمیته کارشناسی تدوین منابع آموزشی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای گلستان در سال ۱۴۰۳ برگزار شد

به گزارش افق‌اقتصاد آنلاین گلستان به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای ، جلسه کمیته کارشناسی تدوین منابع آموزشی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان گلستان با حضور شادکام کارشناس پژوهش اداره کل و متقاضیان تدوین منابع آموزشی تکلیفی سازمان از بخش خصوصی برگزار شد.

بنابر تعهد اعلامی سازمان در سال ۱۴۰۳، استان گلستان موظف است در ۴ پودمان منتخب در حوزه فناوری اطلاعات، منابع آموزشی جدید را بر مبنای اسناد حرفه و شایستگی های تدوین شده نهایی، تهیه و به ستاد سازمان ارسال کند.

بنابر این گزارش، نگرش جدید سازمان در تدوین منابع آموزشی، تاکید بر استانداردهای شایستگی ذیل استانداردهای حرفه تدوین شده در سنوات اخیر است تا ضمن پویایی و اثربخشی منابع آموزشی راه را برای استقرار نظام نوین حرفه ای آماده سازد.

در این نظام آموزش‌های مهارتی مبتنی بر اسناد حرفه، پس از قبولی در آزمون جامع می تواند تمام مزایای قانونی مدارک دانشگاهی رسمی را برای دارندگان گواهینامه های مهارتی حرفه ای، بدنبال داشته باشد. این نظام به موازات نظام آموزش رسمی کشور بوده و در مراحل مختلف قابل تبدیل به یکدیگر خواهند بود.

شایان ذکر است در این جلسه متقاضیان تدوین منابع آموزشی از محتویات شیوه نامه و روش انجام کار اطلاع یافتند و مقرر گردید ادامه جلسات به صورت غیر حضوری و در بستر پیام رسانه‌ای بومی ادامه یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب