ofogheghtesadonline.ir

۲۵ تیر ۱۴۰۳ -
Loading...
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳

صادقیان در گفتگو با اقتصاد هیرکان:

نوسازی آسفالت کمربندی گرگان نیازمند ۴ هزار تن قیر است

معاون زیربنایی، حمل و نقل و ترافیک شهرداری گرگان گفت: آسفالت فعلی کمربندی گرگان به دلیل تردد بالای ماشین آلات سنگین دچار آسیب دیدگی زیادی شده که نوسازی و بهسازی آن نیازمند ۴ هزار تن قیر برای روکش آسفالت است.

به گزارش افق‌اقتصاد آنلاین گلستان به نقل از روابط عمومی شهرداری گرگان، مقداد صادقیان در گفتگو با «اقتصاد هیرکان» با اعلام این خبر گفت: مکاتبات برای دریافت این میزان قیر انجام شده و به محض تایید و در اختیار قرار دادن، پروژه آسفالت کمربندی آغاز می شود.

وی افزود: راه اندازی کنار گذر (کمربندی شمالی) گرگان- کردکوی در کاهش بار ترافیک سنگین عبوری و عمر رویه آسفالتی نقش بسزایی خواهد داشت که فاز یک آن در مرحله بهره برداری است.‌

صادقیان ادامه داد: در برخی از کوچه ها و محله های شهر گرگان به دلیل نوسازی و یا در حال ساخت بودن ساختمانها اجرای روکش آسفالت ‌توجیه ندارد، چرا که این آسفالت ها به دلیل حفاری و نصب انشعاب تاسیسات، مجدد حفاری شده که این مسأله علاوه بر هزینه، روکش های آسفالتی را هم دچار آسیب می سازد.

وی خاطرنشان کرد: به رغم فعالیت های انجام شده در زمینه نوسازی و لکه گیری خیابان ها، معابر و کوچه ها اما همچنان به دلیل مشکلات تهیه قیر ادامه این روند در برخی مقاطع به تعویق می افتند.

صادقیان ادامه داد: به همین دلیل مقرر شده ۳ هزار و ۴۰۰ تن قیر از طرف وزارت کشور در اختیار شهرداری گرگان قرار بگیرد با این تخصیص ۶۸هزار تن آسفالت تولید خواهد شد که با این میزان آسفالت تولید شده ۴۰۰هزار مترمربع از معابر،کوچه ها و خیابانهای گرگان بهسازی و لکه گیری می شود که چهره شهر را دگرگون خواهد کرد.

وی تصریح کرد: در سال ۱۴۰۲ حدود ۲۰۰ هزار مترمربع آسفالت شامل اجرای روکش یا مرمت معابر سواره رو به ارزش ۱۰۰ میلیارد تومان در شهر گرگان اجرا شد.

به گفته صادقیان، از ابتدای سال جاری تا کنون نیز حدود ۷۰ هزار متر مربع اجرای روکش و مرمت معابر به ارزش ۳۵ میلیارد تومان انجام شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب