ofogheghtesadonline.ir

۲۵ تیر ۱۴۰۳ -
Loading...
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گلستان خبر داد؛

همزمان با هفته صرفه جویی آب و اجرای پویش ۵٠ لیتر ذخیره سازی آب به ازای هر خانوار

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گلستان از اجرای پویش ۵٠ لیتر ذخیره سازی آب به ازای هر خانوار همزمان با هفته صرفه جویی در مصرف آب در گلستان خبر داد.

افق‌اقتصاد آنلاین گلستان– ابوالفضل رحیمی در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: شرکت آب و فاضلاب استان گلستان برای گذر از بحران آبی در تابستان استفاده از تمامی ظرفیت های موجود در منابع تأمین آب را در دستور کار خود قرار داده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گلستان ادامه داد : در حوزه تامین؛ افزایش ظرفیت تامین، در حوزه توزیع؛ توزیع عادلانه و متناسب با نیازهای عمومی و در حوزه مدیریت مصرف؛ کنترل و ارزیابی عملکرد مصرف کنندگان در حوزه های مختلف، شهر و روستا و اتخاذ تدابیر مناسب آب به صورت عادلانه توزیع می شود.

وی افزود: در این بخش، شرکت آب و فاضلاب یک برنامه منسجمی را برای سراسر استان طراحی کرد که در قالب مدیریت زیرساختی در دستور کار قرار گرفته است.

رحیمی ابراز داشت: شهرهای گرگان و گنبدکاووس به عنوان پایلوت کشوری از استان گلستان انتخاب شدند که در شنبه هر هفته، مورد رصد و پایش قرار می گیرند.

وی افزود: تمام عملکرد و برنامه های ما به صورت منسجم با دستورالعمل های بالادستی در حال شکل گیری است و فرصت بسیار خوبی است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گلستان متذکر شد: با استفاده از این ظرفیت، دانش جدید مدیریت در تمام شهرستان های استان برنامه ریزی شده و برای ١۴ شهرستان یک برنامه منسجم در تامین، توزیع و مدیریت مصرف در دستور کار قرار دارد که در یک بازه اضطراری تا ابتدای تابستان، کوتاه مدت تا پایان سال و میان مدت یک برنامه چهار ساله مدون شده و با یک برنامه منسجم به سمت این هدف‌گذاری شکل گرفته حرکت می کند.

وی افزود: استفاده از این ظرفیت موجود، فرصت بسیار خوبی است که در قالب مدیریت دارایی در حال ارزیابی است و پتانسیل های آبی خوب و مدیریت مصرف را برای ما فراهم می کند.

رحیمی گفت: در بهینه سازی شهرها در نشت یابی اقدامات خوبی در حال انجام است تا نقاط حساس و کلیدی که نشت آن زیاد است را برطرف کنیم.

وی از مردم خواست در صورت هر نوع شکستگی و اتفاقات رخ داده در سطح شهر و روستاها را با تماس سامانه ١٢٢ اطلاع دهند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گلستان با اشاره به هفته صرفه جویی در مصرف آب و برق، از اجرای پویش ۵٠ لیتر ذخیره سازی آب به ازای هر خانوار خبر داد و اظهارداشت: این پویش با کمک شهروندان و مردم به عنوان یک الگو به کشور معرفی شود تا استان گلستان به عنوان یک نماد برای کشور باشد.

وی با اشاره به استاندارد تامین آب، افزود: استاندارد تامین آب برای روستاها ١٧۵ لیتر به ازای هر نفر در شبانه روز و در شهرها هر ٢٠٠ لیتر به ازای هر نفر در شبانه روز است.

رحیمی ادامه داد : متوسط آب توزیع شده در سال گذشته بیش از ٢٨٠ لیتر بود که مصرف روستاها بیشتر از شهرها بوده است و بیشتر از نُرم آب استفاده شده است.

وی با بیان اینکه آب تولید نمی شود بلکه فقط تامین می شود، گفت: آب امانت آیندگان است و ما باید با امانت آیندگان مان درست رفتار کنیم، رفتار مناسب در آب آیندگان ما را تضمین می‌کند.

همزمان با هفته صرفه جویی آب و اجرای پویش ۵٠ لیتر ذخیره سازی آب به ازای هر خانوار
همزمان با هفته صرفه جویی آب و اجرای پویش ۵٠ لیتر ذخیره سازی آب به ازای هر خانوار
همزمان با هفته صرفه جویی آب و اجرای پویش ۵٠ لیتر ذخیره سازی آب به ازای هر خانوار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب