ofogheghtesadonline.ir

۲۵ تیر ۱۴۰۳ -
Loading...
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳

واکنش پزشکیان به شعار مرگ بر منافق علیه او / مشکل فقرا ما هستیم، نه آمریکا

پزشکیان گفت: اگر من سنی باشم در این مملکت، به من جایگاهی در کشور نمی دهند. یک بار گفتم به کردها شغل ندادند اسم ۳ نفر را آوردند و گفتند پست دادیم اما آنان سنی نبودند. اکثر قدرت ها دست یک گروه و جناحی هست.

افق‌اقتصاد آنلاین به نقل از خبرآنلاین، در این مناظره ۱۰ محور سوالات که برگرفته از اظهارات کاندیداها در ایام تبلیغات انتخاباتی بوده است مطرح شد.

سوال مجری از این قرار است: در دور اول شاهد مشارکت ۴۰ درصد بودیم که می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد؛ هر آنچه که هست، چه از طرف جناح های سیاسی و چه از طرف مردم و جوامع نخبگانی، این اصلاً اتفاق مطلوبی نیست و باید به آن اهمیت داد و صحبت کرد. اهمیت مشارکت مردم در انتخابات که در اصل نشان دهنده نوعی سرمایه اجتماعی است می تواند به توان رئیس جمهور آینده در داخل و توسعه روابط بین الملل تاثیرگذار باشد. شما اگر رئیس جمهور بشوید برنامه شما چیست که در دوره بعدی انتخابات ریاست جمهوری شاهد افزایش مشارکت باشیم؟

اهم پاسخ های مسعود پزشکیان به این شرح است:

* آقای دکتر نشان دادند که به ایشان تهمت زدند، من اگر می خواستم این توهین‌ها را بیاورم سه چهار برابر بود.

* من رفته بودم زیارت و عده‌ای جمع شده بودند علیه من شعار می دادند مرگ بر منافق، آیا من منافقم؟ من که همه زندگی ام را برای انقلاب و کشور گذاشته‌ام؟

* این گونه تهمت‌ها را که در این فضاها می زنند، این دعوای درون گروهی است.

* محروم‌ها پای صندوق آمدند.

* آدم هایی پشتوانه انقلاب هستند که زندگی شان تامین نیست، قانون و برنامه وجود دارد، چهار دوره است همین را می نویسیم ولی اجرا نمی شود.

* (در پاسخ به سوال مجری که چه کسی را باید این کار را کند؟): قدرت ها، یعنی دولت و مجلس و قوه قضاییه برای خودشان سفره ای جدا از سفره مردم پهن کرده اند. می گویند ما از مردم هستیم ولی ما در یک سفره دیگری می شینیم.

* مشکل مجریانی هستند که باید عزم و اراده داشته باشند.

* اگر من سنی باشم در این مملکت، به من جایگاهی در کشور نمی دهند. یک بار گفتم به کردها شغل ندادند اسم ۳ نفر را آوردند و گفتند پست دادیم اما آنان سنی نبودند. اکثر قدرت ها دست یک گروه و جناحی هست.

* ما اگر بخواهیم همان مشارکت را ایجاد کنیم مردم باید باور کنند.

* مشکل فقرا ما هستیم آمریکا نیست، قانون و برنامه وجود دارد و باید اجرا شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب