ofogheghtesadonline.ir

۲۵ تیر ۱۴۰۳ -
Loading...
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳

استاندار گلستان:

ویژگی های شهید جمهور، معیار و مولفه های انتخاب اصلح باشد


زنگانه گفت: ویژگی های آیت الله رئیسی از معیارها و مولفه های انتخاب اصلح می باشد تا راه نورانی شهید جمهور ادامه یابد.

به گزارش افق‌اقتصاد آنلاین گلستان به نقل از روابط عمومی مرکز اسلامی گلستان، علی محمد زنگانه در نشست هم اندیشی روشنگری و مشارکت حداکثری در گرگان گفت: برای ادامه دادن راه و مسیر درخشان شهدای خدمت، ویژگی های شهید جمهور، تراز، معیار و مولفه های انتخاب اصلح باشد.

وی با اشاره به توفیق خدمت در نظام و برخورداری از نعمت بزرگ ولایت و هدایت، افزود: اگر حادثه غمناک و اسفناک شهادت شهید جمهور آیت الله رئیسی و هیات همراه در هر کشور دیگری اتفاق می افتاد در روند اداره کشور بحران ایجاد می شد اما به برکت نظام و ولایت فقیه، مشاهده کردیم که کوچک ترین خللی در اداره امور کشور وارد نشد.
استاندار گلستان با بیان اینکه، یکی از مهم ترین ثمره های انقلاب و نظام نعمت ولایت و هدایت امت است، تصریح کرد: با بررسی طول تاریخ با شخصیت های بزرگی روبرو می شویم که الگوهای حسنه ای بودند که خداوند متعال به ما نشان داده است، شخصیت های بی بدیلی که باعث رقم زدن اتفاقات خوبی شده و به عنوان الگو معرفی شدند.
زنگانه گفت: شهید رجایی به عنوان یک شخصیت مردمی و شهید بهشتی به عنوان یک شخصیت فرزانه، عالم به علوم دینی و دانشمند، نمونه ای از الگوهای انقلاب و نظام است و به تعبیر امام راحل، شهید بهشتی یک ملت بود و ثمرات و برکات حضور و زندگی پربرکت این عزیزان را امروز می بینیم که الگوی جامعه اسلامی و نسل های آینده هستند.
وی افزود: یکی دیگر از شخصیت های الگوی تاریخ انقلاب، شخصیت برجسته شهید جمهور آیت الله رئیسی می باشد که به معنای واقعی خدمتگزار و در مردمی بودن همچون شهید رجایی و همچون شهید بهشتی عالم برجسته دینی و حوزوی بود که در تمام موقعیت های خود چه در اداره امور کشور و چه در زمانی که رئیس قوه قضائیه بود، جایگاه ویژه ای داشتند و در هرجایی که بود خدمات شگرفی را خالصانه و مخلصانه و به دور از منیت و کبر و غرور انجام داد.
استاندار گلستان گفت: بنا به فرمایشات حضرت آیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه در گلستان، شهید رئیسی در هر جایگاهی که بود کوچک ترین تغییری در رفتار وی دیده نشد.
زنگانه با بیان اینکه، شهید رئیسی در نهایت اخلاص و خدمت به مردم، در تواضع، مردم داری و اطاعت از ولایت فقیه زبانزد بود، افزود: آیت الله رئیسی در هر جایگاهی که بود منشا خیر و برکات فروانی گردید و مثل شهید رجایی مظلوم و مثل شهید بهشتی مردمی بود.
وی گفت: شخصیت مردمی و عالیقدر از تبار سیاست و علم، مزین به پرهیزکاری و خردمندی، سوابق درخشان مدیریتی، اوج تقوا، زنده کردن امید و اعتماد در مردم و … از تعابیر مقام معظم رهبری درخصوص شهید رئیسی می باشد.
استاندار گلستان گفت: مقام معظم رهبری بعد از شهادت آیت الله رئیسی هم گفتند که انسان بزرگوار و فداکاری بود.
زنگانه، اهتمام به وحدت را از دیگر ویژگی های شهید جمهور بیان کرد و گفت: احترام به علما، توصیه بکارگیری و استفاده از نخبگان اقوام از دیگر ویژگی های شهید جمهور بود و ما در استان گلستان یک معاون استاندار و چهار فرماندار ترکمن داریم و در بین مدیران کل ادارت نیز از همه اقوام چه شیعه چه سنی وجود دارد.
وی، کرامت و عزت دادن به مردم، میدان دادن به جوانان، مرزبندی صریح با دشمنان، دیپلماسی از سر عزت و اقتدار و در مسیر ولایت قدم برداشتن را از دیگر ویژگی های آیت الله رئیسی عنوان کرد و گفت: امروز در جایگاهی هستیم که دشمن را از خاک خودمان تنبیه می کنیم.
استاندار گلستان در بخشی از سخنان خود با بیان اینکه، امروز سهم صادرات استان گلستان به ترکمنستان از ۹ درصد به ۲۲ درصد رسیده است، گفت: تبادل کالا از یک میلیون تن رد شده است و همچنین تبادل کامیون ها در مرز اینچه برون روزنامه از صفر کامیون به ۱۶۰ کامیون رسیده است و همه تبادلات در سایه دیپلماسی اقتصادی و تمرکز بر توسعه صادرات غیر نفتی، از تلاش های شهید جمهور و شهد امیر عبدالهیان بوده است.
زنگانه تصریح کرد: برطرف کردن مشکل سد چایلی مراوه تپه، علاج بخشی خلیج گرگان، بررسی و حل موضوع پتروشیمی گلستان، سرمایه گذاری در استان و … از دیگر خدمات و برکات شهید آیت الله رئیسی برای استان گلستان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب