ofogheghtesadonline.ir

۲۵ تیر ۱۴۰۳ -
Loading...
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳

پایش ایمنی جایگاه های سوخت توسط کارشناسان آتش نشانی گرگان

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گرگان از پایش ایمنی جایگاه های سوخت توسط کارشناسان این سازمان خبر داد.

به گزارش افق‌اقتصاد آنلاین گلستان به نقل از روابط عمومی شهرداری گرگان، موسی الرضا صفری اظهار کرد: یکی از مهمترین برنامه های سازمان رفع دغدغه های مردم و کاهش حوادث و سوانح جایگاه های توزیع سوخت (پمپ بنزین ها و جایگاه های CNG) سطح شهر است.

صفری افزود: باتوجه به اینکه اکثر مراکز عرضه سوخت، درون شهر و مجاور منازل مسکونی هستند و یکی از مکان های مهم و پرخطر محسوب می شوند ، این موضوع اهمیت رعایت موارد ایمنی آنها را چندین برابر می کند و بر اساس استانداردهای ایمنی باید به تجهیزات و امکانات پیشگیری و مقابله با آتش سوزی مناسب مجهز باشند.

وی اظهار داشت: تلاش سازمان در این خصوص بر این است که با پایش ایمنی این مکان ها ضمن شناسایی موارد ناایمن آن ها را به متصدیان مراکز عرضه سوخت اعلام نماید زیرا گاهی دیده شده برخی از اشکالات و نواقص ایمنی از نظر متصدیان و مالکان این مراکز نادیده گرفته می شود.

صفری خاطرنشان کرد: بازدیدهای مستمر می تواند کارشناسان سازمان این موارد را گوش زد نموده و در نهایت نواقص و مشکلات به نهادها و ادارات ذیربط ارسال شده، تا متصدیان این مراکز هر چه سریعتر نسبت به رفع آنها اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه آموزش ایمنی و چگونگی استفاده از خاموش کننده ها برای کارکنان این مراکز لازم و ضروی است گفت: بالابردن آگاهی متصدیان جایگاه های سوخت نسبت به موارد ناایمن و نحوه مقابله با حوادث احتمالی بخصوص کار با خاموش کننده های دستی و اطفاء حریق در همان لحظات اولیه به افزایش میزان ایمنی این مکان ها در برابر آتش‌سوزی و پیشگیری از هرگونه حادثه کمک موثری کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب