ofogheghtesadonline.ir

۲۸ تیر ۱۴۰۳ -
Loading...
پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳

کشت گلخانه ای فرصتی برای رشد در جهاد کشاورزی استان گلستان

به گزارش افق‌اقتصاد آنلاین گلستانسرپرست مدیریت امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان گلستان در تور رسانه ای در جمع خبرنگاران گفت : گلخانه یکی از راه های مدرن و بهترین گزینه برای تولید میوه و سبزیجات در این مناطق است.
محمود بزی روز پنج شنبه در بازدید از دو واحد گلخانه ای تولید صیفی جات در شهرستان آزادشهر و گنبد کاووس ، اظهار کرد : طبق این تعریف از جمله عملکرد گلخانه ، فراهم کردن شرایط محیطی لازم و مورد نیاز محصول است.
وی افزود : صرفه جویی در مصرف آب و انرژی با توجه به خطر خشکسالی و کم آبی یکی از مزیت های مهم راه اندازی کشت های گلخانه ای است.
در اولین بازدید از واحد گلخانه به مساحت هفت هزار متر مربعی به نام (محمود رضایی) ،که در آزادشهر فعالیت خود را در زمینه تولید صیفی جات از اواخر سال گذشته آغاز کرده و برای ۲۰ نفر فرصت شغلی ایجاد کرده است.

کشت گلخانه ای فرصتی برای رشد در جهاد کشاورزی استان گلستان


مدیر جهاد کشاورزی گنبد کاووس ، هم دردومین بازدید از گلخانه تولید صیفی جات ۱۷ هزار متر مربعی خانم (مهناز نور بخش) متذکر شد : این واحد تولیدی درسال ۱۴۰۰ فعالیت خود را اغاز نموده است. و اکنون ۲۴ نفر به صورت ثابت و روز مره در آن مشغول فعالیت هستن .

کشت گلخانه ای فرصتی برای رشد در جهاد کشاورزی استان گلستان


عبدالملک آرخی در ادامه افزود : در گنبد کاووس ۱۳،۵ هکتار گلخانه فعال وجود دارد که ۹،۵ هکتار آن سبزی و صیفی جات و بقیه در زمینه های گیاهان دارویی مشغول تولید هستند .
آرخی گفت : کمک به رشد و نمو چرخه اقتصادی ، محلی و بومی از نکات دیگر قابل ذکر است، با راه اندازی این نوع کسب و کار زمینه افزایش فعالیت های اقتصادی در شهر های بزرگ و کوچک ، بخصوص مناطقی که از لحاظ اقلیمی شرایط مساعدی را دارند فراهم می شود.
وی در ادامه از احداث ۵،۵ هکتار گلخانه در گنبد کاووس خبر داد ، سه هزار هکتار از این واحدهای در دست احداث و بیش از ۵۰ درصد رشد فیزیکی دارند.
با توجه به نیاز روز افزون بازار،از نظر سبزیجات و صیفی جات خارج از فصل این روش تولید و کشت ، امروزه به یکی از سود آورترین بخش های کشاورزی تبدیل شده است.
شهرستان های شرق استان ، آزادشهر و گنبد کاووس استان گلستان ، ۱۶۰ و ۲۹ هزار هکتار اراضی زارعی و باغی دارند.

کشت گلخانه ای فرصتی برای رشد در جهاد کشاورزی استان گلستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب