ofogheghtesadonline.ir

۰۵ تیر ۱۴۰۳ -
Loading...
سه شنبه ۰۵ تیر ۱۴۰۳

غضنفرآبادی در گفت‌وگو با ایلنا مطرح کرد:

موافقت رئیس قوه قضائیه با مصوبه عفاف و حجاب

به گزارش افق‌اقتصاد آنلاین به نقل از ایلنا، رئیس کمیسیون حقوقی و قضائی با اشاره به موافقت رئیس قوه قضائیه با مصوبه عفاف و حجاب گفت: باتوجه به این‌که میزان بازدارندگی لایحه بالا است، ظرف یک الی سه ماه کاهش بسیار زیاد پرونده را خواهیم داشت و فکر می‌کنم جای نگرانی وجود ندارد.

رئیس قوه قضائیه موافقت خود را با مصوبه عفاف و حجاب اعلام کرده است/ نیروی انتظامی فقط در برخی موارد می‌تواند به صورت فیزیکی وارد شود.

موسی غضنفرآبادی در گفت‌وگو با ایلنا، درباره این‌که بیان می‌شود لایحه عفاف و حجاب که در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید در زمان اجرایی شدن باعث ازدیاد پرونده در محاکم قضایی خواهد شد، گفت: در ماه‌های اول ممکن است یک تعدادی پرونده داشته باشند که دستگاه قضایی باید نسبت به رسیدگی به این پرونده‌ها، تدبیر و اقداماتی را انجام دهد.

رئیس کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: نگاه‌ ما و کار کارشناسی که صورت گرفته این است که باتوجه به این‌که میزان بازدارندگی لایحه بالا است، ظرف یک الی سه ماه کاهش بسیار زیاد پرونده را خواهیم داشت و فکر می‌کنم جای نگرانی وجود ندارد.

نیروی انتظامی فقط در برخی موارد می‌تواند به صورت فیزیکی وارد شود

وی تاکید کرد: آن چیزی که در رسانه‌ها هر کسی از ظن خود بیان می‌کند درست نیست، نیروی انتظامی در برخی از موارد فقط می‌تواند به صورت فیزیکی وارد شود در عمده موارد دیگر دلایل را جمع‌آوری و به دادگاه ارائه می‌دهد و دادگاه تصمیم می‌گیرد.

غضنفرآبادی گفت: در مجازات‌ها، میزان جرائم نقدی بالا است و بازدارندگی خودش را دارد.

وی درباره این‌که لایحه عفاف و حجاب قضایی است و در مجلس موارد دیگری به لایحه ابتدایی اضافه شد، آیا رئیس قوه قضائیه هم باید نظر خود را در مورد این لایحه عنوان کند، عنوان کرد: ایشان فقط اعلام موافقت می‌کنند که اعلام موافقت هم کرده‌اند و نیازی نیست به تصویب ایشان برسد.

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در پاسخ به این‌که آیا رئیس قوه قضائیه موافقت خود را با لایحه تصویب شده مجلس اعلام کرده است، گفت: بله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب