ofogheghtesadonline.ir

۰۱ تیر ۱۴۰۳ -
Loading...
جمعه ۰۱ تیر ۱۴۰۳

الزام ثبت مصارف پروانه های صادراتی در سامانه جامع تجارت


معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت اداره کل صنعت ، معدن و تجارت استان گلستان اعلام کرد : صادرکنندگانی که ارز حاصل از صادرات خود را از روش های فروش ارز در سامانه های نیما و سنا انجام داده اند نسبت به ثبت مصارف پروانه های صادراتی برای کلیه معاملات پس از تاریخ ۲۲ فروردین ۹۷ در سامانه جامع تجارت اقدام نمایند.
به گزارش افق‌اقتصاد آنلاین گلستان به نقل از روابط عمومی اداره کل صنعت، معدن وتجارت استان ، احمد وطنی گفت : صادر کنندگانی که ارز حاصل از صادرات خود را از طریق سامانه سنا و نیما به چرخه تجاری کشور بازگردانی کرده اند موظفند با مراجعه به درگاه «مدیریت مصارف کوتاژهای صادراتی» در سامانه جامع تجارت نسبت به اتصال سیستمی پروانه های مربوطه به این تراکنش ها اقدام نمایند.
وی گفت : ضمن ثبت مصارف پروانه های صادراتی در روش های فروش حواله ارزی در سامانه.نیما و فروش اسکناس ارز در سامانه سنا تاکید می گردد که این اقدام از سوی ذی نفعان منجر به مصرف پروانه صادراتی ایفای تعهد شده در سامانه.جامع تجارت می گردد.
وطنی گفت : بدیهی است در صورتیکه.ذی نفعان ارتباط بین پروانه های صادراتی و ارز بازگشتی به کشور را برقرار ننمایند، پروانه های.یاد شده علیرغم ایفای تعهدات ارزی مصرف نشده گزارش خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب