ofogheghtesadonline.ir

۲۴ خرداد ۱۴۰۳ -
Loading...
پنج شنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳

برگزاری دوره آموزشی آشنایی با فرآیند جایزه ملی کیفیت ایران مبتنی بر مدل جهان اسلام در گلستان


مدیرکل استاندارد استان گلستان از برگزاری دوره آموزشی «آشنایی با فرآیند جایزه ملی کیفیت ایران مبتنی بر مدل کیفیت جهان اسلام» با همت انجمن مدیران کنترل کیفیت استان در سالن جلسات هیرکان این اداره کل خبر داد.
به گزارش افق‌اقتصاد آنلاین گلستان به نقل از روابط عمومی اداره کل استاندارد استان؛ سید مهدی حسینی هدف از برگزاری این دوره آموزشی را آشنایی شرکت کنندگان با نحوه برگزاری فرآیند جایزه ملی کیفیت ایران مبتنی بر مدل کیفیت جهان اسلام عنوان کرد.
حسینی افزود: مدل جایزه ملی کیفیت ایران نیز با توجه به شرایط اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور و همچنین ویژگی سازمان های ایرانی با بهره ‌برداری از دانش روز مدیریت طراحی شده است و به عبارتی یک مدل کاملا ملی محسوب می گردد که قابلیت بهره‌برداری از سوی سازمان‌های خارجی را نیز دارا می باشد.
وی افزود: این مدل به منظور خود ارزیابی توسط سازمان‌ها اعم از کوچک و بزرگ، تولیدی و خدماتی، دولتی یا خصوصی در مسیر یک محصول یا گروه محصولی با نام تجاری مشخص طراحی شده است.
حسینی با بیان اینکه در این مدل، کلمه محصول به انواع کالا و خدمات و گروه‌های همگون از آن‌ها گفته می‌شود، بیان کرد: با توجه به اینکه تولید مستمر محصول با کیفیت پایدار (در همه ابعاد آن شامل مطلوبیت، قیمت، شرایط تحویل و زمان) در سازمان‌های سرآمد مقدور است، در مدل ملی جایزه ملی کیفیت علاوه بر اصول هشتگانه مدیریت کیفیت، ارزش‌های بنیادی هشتگانه سرآمدی نیز جاری است، به عبارت دیگر در این مدل به طور موازی از دانش روز مدیریت کیفیت محصول با تعریف مناسب برای مصرف و سرآمدی سازمان با تعریف رضایت متوازن ذینفعان، بهره برداری شده است.
مدیرکل استاندارد گلستان در پایان گفت: برای طراحی معیارها و زیر معیارهای مدل ملی فوق از استانداردها و کتب مرجع مدیریت کیفیت و مدل‌های سرآمدی و راهنماهای آن‌ها با تمرکز بر نتایج پایدار حاصل از رضایت مشتری و مصرف کنندگان، استفاده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب