ofogheghtesadonline.ir

۲۴ خرداد ۱۴۰۳ -
Loading...
پنج شنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳

ترامپ: من نلسون ماندلای عصر امروز هستم!

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور سابق آمریکا و نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ این کشور ضمن تشبیه خود به «نلسون ماندلا» گفت حاضر است به زندان برود، اما نه به خاطر جرائمی که او را به ارتکاب آنها متهم کرده‌اند.

افق‌اقتصاد آنلاین به نقل از خبرآنلاین، دونالد ترامپ که با چندین پرونده کیفری از جمله پرداخت حق‌السکوت به یک بازیگر فیلم‌های غیراخلاقی پیش از انتخابات ۲۰۱۶ مواجه است، می‌گوید که قصد دارد بایکوت خبری و منع افشای اطلاعات از سوی قاضی در جلسه محاکمه این پرونده در نیویورک را نقض کند.

طبق گزارش رسانه آمریکایی سی‌ان‌بی‌سی، دونالد ترامپ با انتشار پستی در شبکه اجتماعی خودش موسوم به «تروث سوشال» ضمن انتقاد از «خوآن مرچان» قاضی دادگاه عالی نیویورک که پرونده ترامپ را بررسی می‌کند، نوشت: «من با کمال میل به نلسون ماندلا عصر امروز تبدیل خواهم شد؛ این افتخار بزرگ من خواهد بود.»

به گزارش ایسنا این اولین باری نیست که ترامپ چنین قیاسی را درباره خود انجام می‌دهد؛ رئیس‌جمهور سابقی که با پرونده‌های کیفری متعددی مواجه شده و البته لازم به ذکر است که در نظرسنجی‌های انتخابات ۲۰۲۴ از رقیب خود یعنی «جو بایدن» رئیس‌جمهور کنونی آمریکا پیشتاز است.

ترامپ پیش از مقایسه خود با «نلسون ماندلا» رئیس‌جمهور سابق آفریقای جنوبی که ۲۷ سال را به دلیل فعالیت‌های ضد آپارتایدی در زندان گذراند، پیامی را به اشتراک گذاشته بود که خود را به دلیل مشکلات قانونی‌اش به حضرت مسیح(ع) شبیه دانسته بود!

دونالد ترامپ به دلیل اینکه از افشای اطلاعات دادگاه منع شده است، چنین قیاسی را انجام داده و ادعا می‌کند که دادگاه اجازه نمی‌دهد او «حقیقت را آشکار کند.»

گفته شده است که محاکمه او در رابطه با پرونده حق‌السکوت در تاریخ ۱۵ آوریل (۲۷ فروردین) در نیویورک برگزار خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب