ofogheghtesadonline.ir

۲۴ خرداد ۱۴۰۳ -
Loading...
پنج شنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳

رکورد افزایش دستمزد در تویوتا

تویوتا با بزرگترین افزایش دستمزد در ۲۵ سال اخیر به نشانه افزایش حقوق این شرکت ژاپنی موافقت کرد.

افق‌اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، گروه خودروسازی تویوتاموتور توافق کردند که بیشترین افزایش دستمزد کارگران کارخانه را در ۲۵ سال گذشته داشته باشند و این انتظارات را افزایش داد که افزایش شدید دستمزدها به بانک مرکزی اجازه می‌دهد تا هفته آینده یک تغییر سیاست کلیدی را انجام دهد.

تویوتا، پاناسونیک، نیسان و تعدادی دیگر از بزرگ‌ترین نام‌های ژاپنی اعلام کردند که در مذاکرات دستمزد سالانه موافقت کرده‌اند که به طور کامل به خواسته‌های اتحادیه برای افزایش دستمزد پاسخ دهند. گفت‌وگوهای سالانه که مدت‌ها مشخصه رابطه مشترک معمولاً بین مدیریت و نیروی کار ژاپنی است، امسال به دقت زیر نظر گرفته می‌شود زیرا انتظار می‌رود افزایش دستمزدها راه را برای بانک مرکزی برای پایان دادن به سیاست چند ساله نرخ‌های بهره منفی در اوایل هفته آینده باز کند.

تویوتا، بزرگ‌ترین خودروساز جهان و به‌طور معمول یکی از مهم‌ترین شرکت‌کنندگان در مذاکرات سالانه اعلام کرد که با افزایش حقوق ماهیانه تا ۲۸ هزار و ۴۴۰ ین (۱۹۳ دلار) و پرداخت پاداش‌های بی‌سابقه موافقت کرده است. اقتصاددانان افزایش قابل توجه دستمزدها را پیش نیازی برای بانک ژاپن می‌دانند تا اعلام کند که اهداف بلندمدت آن برای رشد دستمزد پایدار و ثبات قیمت‌ها در چشم‌انداز است و پایان نرخ‌های منفی از سال ۲۰۱۶ را آغاز می‌کند.

بزرگترین اتحادیه کارگری ژاپن، Rengo اعلام کرد که کارگران شرکت‌های بزرگ درخواست افزایش سالانه ۵.۸۵ درصدی کرده‌اند که برای اولین‌بار در ۳۰ سال گذشته از مرز پنچ درصد بالاتر می‌رود. در نتیجه، برخی از تحلیلگران انتظار دارند دستمزد امسال پنج درصد یا بیشتر افزایش یابد، در حالی که قبلاً کمتر از چهار درصد بود. این بزرگترین افزایش در ۳۱ سال اخیر خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب