ofogheghtesadonline.ir

۲۴ خرداد ۱۴۰۳ -
Loading...
پنج شنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳

تنگ تر شدن عرصه بر کارچاق کن ها و شاهدان حرفه ای در گلستان؛

شناسایی و بازداشت بیش از ۹۰ کارچاق کن و شاهد حرفه ای طی یکسال با تلاش حفاظت و اطلاعات


افق‌اقتصاد آنلاین گلستان – رئیس کل دادگستری گلستان از افزایش تلاش ها برای ناامن کردن محیط حوزه های قضایی استان برای کارچاق کن ها و شاهدان حرفه ای خبر داد.
حیدر آسیابی در جلسه رابطان حفاظت و اطلاعات دادگستری های سراسر استان گفت: در برخورد با افرادی که با کارچاق کنی ، ادعای نفوذ و مواردی از این دست ، وجهه دستگاه قضایی را خدشه دار می کنند، هیچ اغماضی در کار نیست و با شدت برخورد می کنیم.
آسیابی از اجرای یکسری اقدامات ابتکاری حفاظتی و اطلاعاتی در استان خبر داد که انجام آن کار رصد ، شناسایی و برخورد با این متخلفان را سریع تر و راحت تر می کند.
وی با اشاره به رتبه برتر حفاظت و اطلاعات دادگستری استان در دستگیری کارچاق کن ها ، وکلا و کارشناسان متخلف گفت: اقدام یک کارچاق کن و وکیل متخلف به پای دستگاه قضایی نوشته می شود و اگر به موقع دستگیر نشوند و اطلاع رسانی صورت نگیرد ممکن است به اعتماد عمومی درباره دستگاه قضایی آسیب بزند.
وی با بیان این که در بخش درون دستگاهی ، گام اول ما صیانت و حفاظت از همکاران قضایی و اداری است افزود: با رصد و پایش، هشدارهای لازم به موقع به کارکنان داده می شود تا در دام سودجویان گرفتار نشوند.
دادستان مرکز استان گلستان هم در این جلسه گفت: به همت همکاران ما در حفاظت و اطلاعات استان، در برخورد با کارچاق کن ها و شهود حرفه ای خوب عمل شده است و مجموعه این اقدامات نقش مهمی در سلامت دستگاه قضا دارد.
محمود اسپانلو با اشاره به شکل گیری ارتباط مستمر و هماهنگ دادستانها با حفاظت و اطلاعات ارشد دادگستری در استان گفت: همین امر کار ما را در شناسایی متخلفان ، کارچاق کن ها و شاهدان حرفه ای که آبروی دستگاه قضایی را خدشه دار می کنند ، راحت تر کرده است.
مهدی رزاقی نژاد رئیس حفاظت و اطلاعات ارشد قوه قضاییه در استان گلستان هم در این جلسه گفت: امسال با تلاش های شبانه روزی همکاران ما، بیش از ۹۰ کارچاق کن ، وکیل و کارشناس متخلف شناسایی و دستگیر شدند .
ی افزود: یکی از اقدامات بزرگ و اثرگذار در تحقق عدالت قضایی ، شناسایی ۷ شبکه از شاهدان حرفه ای بود که در ازای دریافت پول، شهادت دروغ می دادند .
در جلسه امروز از ۱۰ نفر از رابطان حفاظت و اطلاعات دادگستری استان که اقدامات موثری در شناسایی کارچاق کن ها و اقدامات صیانتی داشتند، تقدیر شد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب