ofogheghtesadonline.ir

۰۵ تیر ۱۴۰۳ -
Loading...
سه شنبه ۰۵ تیر ۱۴۰۳

قدردانی رئیس کل دادگستری گلستان از یکصد معلم به مناسبت بزرگداشت هفته معلم

قدردانی رئیس کل دادگستری گلستان از یکصد معلم به مناسبت بزرگداشت هفته معلم ؛ جلوگیری از خلع ید اردوگاه دانش آموزی نشاط با حکم قطعی دادگاه تجدیدنظر استان
افق‌اقتصاد آنلاین گلستان – رئیس کل دادگستری گلستان از جلوگیری از خلع ید اردوگاه دانش آموزی توسکستان گرگان خبر داد.
حیدر آسیابی این خبر را در جمع صمیمی با معلمان که به مناسبت هفته بزرگداشت معلم در دادگستری استان برگزار شد اعلام کرد و گفت: فردی با ارائه یک برگه مربوط به دهه ۴۰ مدعی بود این اردوگاه ۵ هکتاری متعلق به وی است و درخواست خلع ید این اردوگاه را داشت .
حیدر آسیابی افزود: با پیگیری های حقوقی و بررسی مستندات و شواهد دادگاه بدوی و دادگاه تجدیدنظر این دادخواست را رد کرد و جلوی خلع ید این اردوگاه دانش آموزی گرفته شد.
آسیابی در ادامه با اشاره به راه اندازی مجتمع شوق زندگی سال گذشته در استان گفت: تمرکز ما در این مجتمع شناسایی و کاهش آسیب های اجتماعی در حوزه کودکان است .
وی افزود: در این مجتمع یک بخش به آموزش و پرورش اختصاص دارد و مسائل مربوط به دانش آموزان و آسیب هایی که آنان را تهدید می کند و حمایت های قانونی از این قشر در آن پیگیری می شود .
آسیابی از معلمان خواست: در کنار دروس روزمره ، آموزش مهارت های زندگی و معنویات به دانش آموزان را جدی بگیرند .
وی همچنین از اعلام آمادگی دادگستری استان برای برگزاری دوره آموزشی آشنایی معلمان با مسائل حقوقی خبر داد .
دادستان مرکز استان گلستان هم در این جلسه با اشاره به نقش مهم معلمان در جامعه گفت: معلمان با قشر حساس نوجوان و جوان سر و کار دارند که با انواع آسیب ها و چالش ها مواجهند.
محمود اسپانلو با بیان این که در قانون حمایت از اطفال و نوجوانان وظایف و تکالیف زیادی برای مدارس و معلمان دیده شده است از معلمان خواست: نسبت به وضعیت دانش آموزان به ویژه آنهایی که در خانواده با مشکل مواجهند، حساس باشند و برای پیشگیری از آسیب های این کودکان با کارشناسان در مجتمع شوق زندگی ارتباط تنگاتنگ باشند.
دادستان مرکز استان گفت: مدیران ، ناامنی های اطراف مدارس مانند وجود سیگارفروشی ها ، اماکن عرضه موادمخدر و مزاحمت برای مدارس دخترانه را مستقیم به دادستانها گزارش دهند تا قاطعانه با انها برخورد شود .
سیدرضا نظری مدیرکل آموزش و پرورش هم در این جلسه از تلاش های دادگستری استان برای جلوگیری از خلع ید اردوگاه دانش دانش آموزی قدردانی کرد.
وی با اشاره به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در دیدار امسال با معلمان افزود: باید امیدآفرینی را در جای استان به ویژه در حوزه آموزش و پرورش با جدیت دنبال کنیم.
پایان این جلسه رئیس کل دادگستری گلستان با اهدای شاخه گل از یکصد معلم حاضر در این نشست قدردانی کرد.
برگزاری دوره های آشنایی با مسائل حقوقی، کمک دادگستری برای حل مشکلات و پیشگیری از آسیب های اجتماعی دانش آموزان ، مساعدت حقوقی دادگستری در زمینه دانش آموزانی که برای ادامه تحصیل مشکل دارند از جمله درخواست های طرح شده از سوی معلمان در جلسه امروز بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب