ofogheghtesadonline.ir

۲۳ خرداد ۱۴۰۳ -
Loading...
چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۳

قیمت جدید مرغ اعلام شد/ جزییات تغییر قیمت

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی مازندران گفت: سالی بیش از ۲ میلیون تن و به صورت ماهانه حدود ۱۷۰ هزار تن گوشت مرغ تولید داریم و به همین میزان نیز تقاضا وجود دارد.

افق‌اقتصاد آنلاین به نقل از خبرآنلاین، امیر میران‌آملی درباره وضعیت تولید و تقاضای گوشت مرغ اظهارداشت: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده وضعیت تولید گوشت مرغ به شکلی است که بازار بدون هیچ عکس‌العملی نسبت به ماه‌های گذشته در حال عرضه است یعنی هیچ کمبودی به لحاظ تولید مرغ نداریم و عرضه و تقاضا همخوانی دارد.

وی افزود: البته در برخی روزها عرضه زیاد و تقاضا کم می‌شود اما این نوسانات تلاطمی ایجاد نمی‌کند و شرایط امسال هم مانند سال گذشته و بازار به لحاظ قیمت و تقاضا در تعادل نسبی است.

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی مازندران تصریح کرد: اکنون سرانه مصرف گوشت مرغ و تقاضا تغییری نکرده و این تولید است که نقش‌آفرینی می‌کند، اما در هر حال امسال تولید به میزانی است که هیچ تلاطمی وجود ندارد، تقاضا هم با وجودی که ایام نوروز و ماه رمضان همزمان شده تغییر چندانی نداشته هرچند ممکن است تقاضا کم و زیاد شود اما به لحاظ تولید مشکلی نداریم.

وی قیمت مرغ گرم آماده طبخ را در میدان بهمن بین ۷۵ تا ۷۷ هزار تومان در هر کیلو در نوسان عنوان کرد.

میران‌آملی گفت: وقتی گوشت قرمز گران می‌شود مردم باتوجه به قیمت مناسب‌تر به سمت گوشت سفید بیشتر رغبت پیدا می‌کنند ضمن اینکه به لحاظ حفظ سلامت نیز گوشت سفید ارجحیت دارد.

وی با اشاره به رقم تولید گوشت مرغ تصریح کرد: ماهانه ۱۳۰ تا ۱۴۰ میلیون جوجه داخل سالن داریم که از این تعداد هر جوجه به میزان یک و نیم تا یک کیلو و ۶۰۰ گرم گوشت مرغ وارد بازار می‌شود یعنی سالی نزدیک ۲ میلیون تن و به صورت ماهانه حدود ۱۷۰ هزار تن گوشت مرغ تولید داریم و به همین میزان نیز تقاضا وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب