ofogheghtesadonline.ir

۲۴ خرداد ۱۴۰۳ -
Loading...
پنج شنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳

مدارس گلستان پیشرو در گسترش مدیریت سبز


مدارس گلستان در استفاده از انرژی سبز و پاک جزو استانهای پیشرودر کشور می باشد.

به گزارش افق‌اقتصاد آنلاین گلستان به نقل از روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان، وحید فراهی گفت: در چند سال اخیر با کمک خیرین بزرگوار از جمله بنیاد علمی آموزشی قلم چی تعدادی پنل خورشیدی درسه مدرسه استان نصب و مورد بهره برداری قرار گرفته است.

مدیر کل نوسازی مدارس گلستان افزود: مدارس نیکان مینودشت، شهید جوزاک روستای اوچ تپه آق قلا ، و کماسی گرگان سه مدرسه ای هستند که پنل های خورشیدی با مشخصات فنی بر روی سقف مدارس آن نصب شده است.

فراهی با اشاره به مزایای بکارگیری نیروگاه های خورشیدی در مدارس ، افزود: ساخت این نیروگاه ها ضمن ایجاد درآمد پایدار و صرفه جویی در هزینه های مدارس سبب افزایش خودآگاهی دانش آموزان از مزایای استفاده از انرژی های پاک و حفظ محیط زیست با جلوگیری از بکارگیری سوخت های فسیلی در مدارس می شود.

مدیر کل نوسازی مدارس گلستان تصریح کرد: بکارگیری نیروگاه های خورشیدی در مدارس ضمن صرفه جویی در هزینه های جاری همچون آب، برق و کاغذ و غیره سبب کاهش انتشار آلاینده های زیست محیطی می شود.

وی با اشاره به مدل ورود خیرین مدرسه‌ساز به استفاده از صنعت انرژِی پاک وسبز گفت: سازمان نوسازی مدارس کشور و به تبع آن اداره کل استان این آمادگی را دارد که در مدارس از تکنولوژی های روز دنیا و انرژی های پاک استفاده کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب