ofogheghtesadonline.ir

۰۵ تیر ۱۴۰۳ -
Loading...
سه شنبه ۰۵ تیر ۱۴۰۳

واکنش مجدد زاکانی به پرونده پارک قیطریه

زاکانی گفت: در پارک قیطریه نه درختی قطع می‌شود و نه اتفاقی می‌افتد، یک ساختمان قدیمی است که قرار است به مسجد تبدیل شود.

افق‌اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، شهردار تهران درباره ساخت مسجد در پارک قیطریه گفت: بدون قطع درخت، مسجد و امکانات خدماتی ایجاد می‌کنیم و جوسازی‌های اخیر هیاهو بر هیچ است.

همشهری آنلاین در خبری نوشت: علیرضا زاکانی، شهردار تهران صبح امروز در حاشیه نشست هیات دولت، در پاسخ به برخی سوالات خبرنگاران درباره موضوع ساخت مسجد در پارک قیطریه، گفت: این منطقه را به عنوان جایی که نیازهای مردم را تامین کند، مد نظر قرار دادیم و یکی از نیازهای مردم هم مسجد است.

زاکانی افزود: در این مورد خاص هم نه درختی قطع می‌شود و نه اتفاقی می‌افتد، یک ساختمان قدیمی است که قرار است به مسجد تبدیل شود. به اقتضای نیازهای پارک هم سایر ظرفیت‌ها هم دیده شده است.

شهردار تهران، جوسازی‌های روزهای گذشته در برخی رسانه ها و فضای مجازی را هیاهو بر سر هیچ دانست و درباره شایعه وجود آثار باستانی در این منطقه و احتمال وجود گنج در زمین پارک گفت: آنچه در این زمینه بیان می‌شود باعث تعجب است.

او در ادامه گفت: در این نقطه از پارک ،ساختمان روشویی قرار دارد که مشابه آن در سایر نقاط پارک هم وجود دارد، این نقطه بدون این‌که درختی قطع شود به مکانی خوب و قابل استفاده تبدیل می‌شود.

زاکانی این کار را یک شیوه و روش فراتر از ساخت مسجد دانست و اضافه کرد: فقط موضوع مسجد مطرح نیست بلکه امکاناتی در موضوعات مختلف مثل مجموعه‌های آموزشی یا خدماتی در این پارک و دیگر پارک‌های فرامنطقه‌ای تهران که شرایط این کار در آنها وجود دارد، ساخته خواهد شد.

شهردار تهران با تاکید بر اینکه درختی در این نقطه از پارک قیطریه قطع نخواهد شد، گفت: شهرداری تهران سال گذشته یک میلیون و ۳۰۰ هزار اصله درخت کاشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب