ofogheghtesadonline.ir

۰۵ تیر ۱۴۰۳ -
Loading...
سه شنبه ۰۵ تیر ۱۴۰۳

معاون شهردار گرگان خبر داد:

پروژه پایدارسازی ساختمان های کوی جام جم گرگان در مسیر انتخاب پیمانکار

معاون زیربنایی، حمل و نقل و ترافیک شهرداری گرگان گفت: برای پایدارسازی ساختمان های کوی جام جم در مرحله برگزاری مناقصه محدود هستیم و شرکت برنده ابتدا به شورای اسلامی شهر و سپس به فرمانداری معرفی و بعد از آن مشغول به کار می شود.

به گزارش افق‌اقتصاد آنلاین گلستان به نقل از روابط عمومی شهرداری گرگان، مقداد صادقیان در خصوص اقدامات عمرانی ساختمان های خسارت دیده ناشی از رانش زمین در جام جم گرگان اظهار کرد: زمانی که حادثه رانش برای ساکنان مجتمع های واقع در سیمای یک رخ داد، شهرداری اقدام به اسکان خانواده ها در مهمانسراهای خود و چند اتاق در هتل های شهر کرد.

صادقیان افزود: با رایزنی های انجام شده، قرار بر این شد تا زمان بازسازی ساختمان، هتل ورزش برای اسکان خسارت دیدگان در نظر گرفته شود.

وی با اشاره به مسائل حقوقی مربوط به این اتفاق گفت: با رای دادگاه ابعاد مختلف بروز و علل حادثه توسط کارشناس رسمی تامین دلیل و از فردای حادثه بازدیدهای فنی توسط تیم های مشاور و خبرگان استانی انجام و طراحی سازه برای پایدارسازی ترانشه آغاز شد.

معاون زیربنایی، حمل و نقل و ترافیک شهرداری گرگان افزود: طراحی اولیه طی مدت دو هفته انجام و نقاط ضعف شناسایی و به مشاور برای اصلاح عودت داده شد.

صادقیان یادآور شد: یکی از دلایلی که این پروژه را نسبت به سایر موارد متمایز می کند، عدم امکان استفاده از ماشین آلات در آن است زیرا با ساختمان های آسیب دیده مواجه هستیم که ترانشه در حال ریزش در آن نقطه وجود دارد لذا امکان استفاده از ماشین فراهم نیست و طراحی باید به نحوی باشد که کار توسط دست و اشخاص انجام شود.

وی بیان کرد: طراحی نهایی، تایید و برآورد آن انجام شد و در حال حاضر در فرایند مناقصه قرار دارد که برای تسریع در روند انجام پروژه، مناقصه به صورت محدود برگزار می شود و پس از عقد قرارداد با پیمانکار، کار فوراً کار آغاز خواهد شد.

صادقیان در پایان تصریح کرد: پیرو دستور شهردار و به خواست شورای شهر گرگان هر اقدامی که در توان ما باشد برای ساکنان انجام خواهیم داد.

گفتنی است، دهم اسفند ماه ۱۴۰۲ رانش زمین در خیابان جام جم گرگان، به تعدادی از ساختمان‌ها خسارت زد و اهالی را مجبور به ترک خانه کرد که امروز با گذشت نزدیک به سه ماه ساکنان این مجتمع های مسکونی نسبت به بلاتکلیفی خود معترض هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب