ofogheghtesadonline.ir

۲۴ خرداد ۱۴۰۳ -
Loading...
پنج شنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳

گلستان رتبه نخست کشور در تملک زمین مورد نیاز طرح نهضت ملی مسکن

ساخت ۱۰۰۰ واحد مسکونی ویژه جوانان در استان گلستان/ ساخت بیش از ۴۰۰۰ هزار واحد مسکن حمایتی / خانه دار شدن کلیه مددجویان روستایی تحت پوشش کمیته امداد تا پایان امسال

افق‌اقتصاد آنلاین گلستان – مدیرکل بنیادمسکن گلستان گفت: استان گلستان در حوزه تامین و تملک زمین در راستای اجرای طرح نهضت ملی مسکن رتبه نخست کشوری را دارد.

سیدمحمد حسینی اظهار کرد: مهمترین مشکل استان گلستان در راستای طرح نهضت ملی مسکن روستایی، به دلیل مستعد بودن اراضی در حوزه کشاورزی، تامین زمین است که با راهبری استاندار گلستان و همکاری دستگاه‌های اجرایی مرتبط این مشکل تا حدود زیادی برطرف شده‌ است و در حال حاضر گلستان رتبه نخست کشور در تامین و تملک زمین در راستای طرح نهضت ملی مسکن دارد.

وی تصریح کرد: در دو سال از دولت سیزدهم ۳ هزار هکتار اراضی در ۴۰۰ روستای استان گلستان شناسایی و تملک شده و امسال نیز ۸۰۰ هکتار دیگر شناسایی و در مراحل تملک است. مدیرکل بنیاد مسکن استان خاطرنشان‌ کرد: استان گلستان، پایلوت احداث مسکن جوانان در روستاها بوده و در این راستا بیش از یک‌هزار واحد مسکن جوانان در گلستان در حال ساخت است. بر این اساس افرادی که زمین دارند، می‌توانند با استفاده از تسهیلات بانکی و خدماتی مانند نظارت بر ساخت مسکن، از این فرصت استفاده کنند و یا زمین را به قیمت مناسب از بنیادمسکن خریداری کرده و با استفاده از تسهیلات بانکی و دیگر خدمات، صاحب‌ خانه شوند.

وی ادامه داد: در حوزه مسکن حمایتی نیز در دو سال گذشته، با تاکید استاندار محترم، ساخت ۴ هزار و ۲۰۰ واحد مسکن حمایتی برای اقشار کم‌درآمد کارسازی شد که حدود ۷۰ درصد از این واحدها تکمیل شده و تحویل مالکان آن گردیده و ۳۰ درصد باقیمانده نیز تا هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد‌.

مهندس حسینی گفت: تلاش داریم امسال نیز ۵ هزار واحد مسکن حمایتی دیگر در گلستان احداث و تحویل متقاضیان داده شود

وی با تشکر از تعامل کمیته امداد امام خمینی ره استان با بنیاد گفت؛ با برنامه ریزی های صورت گرفته، تا پایان سال ۱۴۰۳ همه مددجو کمیته امداد که در روستاها زندگی میکنند خانه دار خواهند شد و هیچ مددجوی روستایی بدون خانه نخواهیم داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب