ofogheghtesadonline.ir

۲۴ خرداد ۱۴۰۳ -
Loading...
پنج شنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳

مدیر مخابرات منطقه گلستان:

گلستان پیشرو در توسعه فیبرنوری/بستر ارائه خدمات نوین به کسب و کارها فراهم است

مدیر مخابرات منطقه گلستان، استان گلستان را جزو استان های پیشرو در توسعه فیبرنوری معرفی کرد و گفت: با افزایش دسترسی به اینترنت پرسرعت و فیبرنوری، بستر توسعه خدمات به کسب و کارها نیز فراهم شده است.
به گزارش افق‌اقتصاد آنلاین گلستان به نقل از اداره روابط عمومی مخابرات منطقه، غلامعلی شهمرادی در همایش «تحول دیجیتال توسعه کسب و کار» که صبح چهارشنبه ۱۶ اسفند ماه در گرگان برگزار شد، اظهار کرد: کسب و کار های موفق دنیا تحول خود را مرهون پیشرفت در حوزه دیجیتال هستند.
مدیر مخابرات منطقه گلستان افزود: از اهداف مخابرات در این همایش می توان به تقدیر از مشتریان تجاری در بخش خصوصی و دولتی، دریافت نظرات مشتریان برای توسعه کسب و کار مخابرات و سایر کسب و کارها و معرفی سرویس های نوین مخابراتی اشاره کرد.
وی با بیان اینکه در تلاش برای بهبود تعامل با مشتریان خود هستیم، تصریح کرد: تغییر شگرف در عملکرد بنگاه ها با محوریت فناوری های تحول آفرین امکانپذیر است.
شهمرادی تصریح کرد: اولین موج تحول، ظهور اینترنت بود که در دهه ۱۹۶۰ در پنتاگون و در مجموعه ای محدود ظهور کرد و زمانی که وب مطرح شد کاربران متنوع شدند و در سال ۲۰۰۰ شاهد آن بودیم.
مدیر مخابرات منطقه گلستان ادامه داد: شاهد رشد تسریع کیفیت اینترنت و رشد خدمات مرتبط هستیم؛ اکنون اینترنت اشیاء هم حدود ۸ سال است که رونق گرفته و چند سالی است موضوع هوش مصنوعی تحول آفرین شده.
وی با بیان این که تحول دیجیتال نیازمند زیر ساخت است، گفت: مهمترین زیرساخت مورد نیاز، زیرساخت ارتباطی است که تنها در بستر فیبر نوری می توان پاسخگوی نیاز مشتریان باشد.
شهمرادی یادآور شد: تکنولوژی ها و فناوری هایی که در بستر فیبر نوری عرضه می شود سبب شده که از آن به عنوان نوآوری یاد می شود و این تجهیزات بسیار ارزشمند است.
وی به مزیت های فیبر نوری اشاره کرد و گفت: سرعت بالا، پهنای باند بالا، امنیت اطلاعات، محدودیت در مسافت سرویس دهی به کاربران بخشی از مزیت ها است.
مدیر مخابرات منطقه گلستان گفت: اگر بخواهیم اتفاقی در حوزه فناوری های دیجیتال رخ دهد باید بستر زیر ساختی ایجاد شود و مخابرات امروز این بستر را ایجاد کرده است‌‌.
وی در توضیح بخشی از زیرساخت های فیبر نوری در گلستان که از استان های پیشرو بوده گفت: تا کنون سه هزار و ۲۰۰ کیلومتر فیبر نوری در سراسر استان وجود دارد که هزار کیلومتر در ۳۷ شهرهای استان، ۱۷۵۰ کیلومتر فیبر در بیش از ۵۰۰ روستای استان و ۴۵۰ کیلومتر فیبر بین شهری است.
مدیر مخابرات منطقه گلستان گفت: ۱۵۰ شرکت و سازمان دولتی و خصوصی از طریق فیبر نوری به صورت اختصاصی سرویس دریافت می کنند و بسیاری از شرکت های خصوصی به استقبال از این بستر ماندگار رفته اند.
وی اضافه کرد: شرکت ها برای فراهم کردن ارتباط پایدار متوجه اهمیت این موضوع شدن اند و اکنون در ۱۷ شهرک صنعتی استان دارای فیبر نوری هستند.
شهمرادی ادامه داد: فیبر نوری اتوبانی چند بانده ایجاد کرد که با هر سرعتی حرکت می توان حرکت و باند های اختصاصی در نظر گرفت لذا به همه دستگاه ها توصیه می کنیم از این بستر به بهترین شکل ممکن استفاده کنند زیرا فواید پهنای باند اختصاصی، باکیفیت و امن بسیار ارزشمند است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب