ofogheghtesadonline.ir

۲۸ تیر ۱۴۰۳ -
Loading...
پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳

بازدهی بورس هفته دوم تیر ۱۴۰۳ / ۱۶۰۰ میلیارد تومان پول حقیقی از بازار سهام خارج شد

بازار سهام دومین هفته از تیرماه را نیز تحت تاثیر اخبار انتخابات ریاست جمهوی پشت سر گذاشت؛ به نحوی که شاخص کل با احتمال پیروزی هر یک از کاندیداهای ریاست جمهوری جهت‌گیری می‌کرد. در نهایت نیز طی دومین هفته تیرماه ۱۶۰۰ میلیارد تومان پول حقیقی از بازار سهام خارج شد

افق‌اقتصاد آنلاین به نقل از تجارت نیوز، بررسی شاخص‌های بورسی طی پنج روز معاملاتی هفته دوم تیرماه مسیر پرفراز و نشیبی را در پیش گرفتند؛ به طوری که شاخص کل در روز یکشنبه با افت شدیدی همراه شد و پس از آن طی سه روز، این کاهش جبران شد.

در نهایت شاخص کل توانست در این پنج روز ۰٫۷۴ درصد افزایش یابد و از دو میلیون و ۸۵ هزار واحد به دو میلیون و ۱۰۰ هزار واحد برسد. همچنین شاخص هم‌وزن نیز در این هفته با رشد ۰٫۲۶ درصدی از ۶۷۳ هزار واحد به ۶۷۵ هزار واحد رسید.

گفتنی‌ست بازار سهام در این هفته به طور میانگین ۶٫۸۲ میلیارد برگه سهم حجم خورد که ارزش معاملاتی نزدیک به سه هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان را رقم زد. در سمت تراز پول حقیقی اما وضعیت وخیم‌تر بود؛ به طوری که بیشتر از هزار و ۶۷۰ میلیارد تومان پول حقیقی از بازار سهام خارج شده است.

بورس هفته دوم تیر در یک نگاه

بررسی معاملات بازار سهام در هفته دوم تیرماه نشان می‌دهد شاخص کل در روز ابتدایی هفته با رشد ۰٫۵۲ درصدی همراه شد. این روند در شاخص هم‌وزن با شدت بیشتری به وقوع پیوست؛ به طوری که نماگر هم‌وزن بازار در این روز ۰٫۸ درصد به ارتفاع خود افزود.

در روز یکشنبه اما ورق برگشت و هر دو نماگر بازار با کاهش نسبت شدیدی روبه‌رو شدند. به طوری که شاخص کل در این روز ۱٫۱ درصد و شاخص هم‌وزن ۱٫۵۳ درصد کاهش داشتند.

    در روز دوشنبه اما نماگرهای بازار سهام مسیر متفاوتی را در پیش گرفتند و شاخص کل ۰٫۱۱ درصد رشد و شاخص هم‌وزن ۰٫۰۱ درصد کاهش داشتند. معاملات روز سه‌شنبه به نحوی بسته شد که شاخص کل و شاخص هم‌وزن به ترتیب ۰٫۷۴ درصد و ۰٫۷۶ درصد افزایش داشتند.

    در روز پایانی هفته نیز رشد شاخص‌های بورسی ادامه داشت و شاخص کل ۰٫۵ درصد و شاخص هم‌وزن ۰٫۲۸ درصد رشد کردند.

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    آخرین مطالب