ofogheghtesadonline.ir

۰۱ تیر ۱۴۰۳ -
Loading...
جمعه ۰۱ تیر ۱۴۰۳

جوان همدانی؛ از خلاقیت تا طرح‌های کاربردی در عرصه ملی

دانش آموخته دکتری مهندسی منابع آب گفت: جوان باید شاداب و سرزنده باشد و تا پشتکار نداشته باشد و با انگیزه نباشد و برای رسیدن به اهدافش قدم بر ندارد به‌ سرزندگی و کامیابی نمی‌رسد.

افق‌اقتصاد آنلاین به نقل از خبرگزاری مهر،  سید یعقوب کریمی در گفتگو با روزنامه مهر گفت: سرزندگی و شادابی ابزاری لازم دارد، برای جوان که ذاتاً کمال گرا است وقتی این شادابی و سرزندگی ایجاد می‌شود که بتواند این ابزار را فراهم کند.

وی با اشاره به اینکه یک گیاه که تا نور، هوا و مواد مغذی نباشد به زیبایی و سرزندگی نمی‌رسد جوان نیز تا پشتکار نداشته باشد و با انگیزه نباشد و برای رسیدن به اهدافش قدم بر ندارد هیچ وقت به سرزندگی و کامیابی نمی‌رسد افزود: کنار زدن موانع دست و پاگیری که امکان حرکت را از ما می‌گیرد نیز مساله مهمی است که نیازمند اراده و انگیزه است، قطعاً در حال و هوای این روزهای زندگی جوانان ما آنچه شاید بیش از فرصت‌ها در برابر چشم آنهاست موانع موجود است، اما با اندکی بررسی زندگی انسان‌های موفق به راحتی می‌توان فهمید که از همین موانع چه فرصت‌های بزرگی برای خود خلق کرده‌اند و کافیست یاد بگیریم برای سرعت دادن باید از ترمزهای نا به جا بپرهیزیم و قدرتمند فقط به اهدافتان فکر کنیم.

وی با اشاره به اینکه فراموش نکنیم، قدرت تغییر، مختص جوان است و به راحتی می‌تواند دست نیافتنی‌ها را محقق کنند با عشق، امید و ایمان اظهار کرد: علاقه‌های هنری جز جدایی ناپذیر زندگیم است، علاقه مندی به آواز ایرانی و کرشمه‌های شاعرانه همواره برایم جاذبه‌ای خاص داشته که در کنار تحصیلات دانشگاهی با تمام توان در این عرصه نیز فعالیت داشته‌ام.

وی گفت: ساخت چند اثر موسیقی، گردآوری یک مجموعه شعر و نگارش مقالات و تألیف کتاب‌هایی در حوزه هنر حاصلی از همین علاقه مندی است.

وی بیان کرد: نوآوری و خلاقیت یک شگفتی بی نظیری دارد که همواره در زندگیم طعم شیرین آن را چشیده‌ام، کسب مقام برتر جشنواره ملی شتاب و برگزیده شدن طرح اینجانب به عنوان طرح برتر وزارت نیرو و چندین مقام استانی دیگر از جمله دستاوردهایم در زمینه کارآفرینی است.

کریمی افزود: آلودگی منابع آبی به آلاینده ارسنیک موضوعی شاخص است که همواره مواجه با آن برای صنعت آب هزینه‌های بسیار به همراه داشته و با ایجاد عوارض مختلف و تحت تأثیر قرار دادن سلامت شهروندان در حوزه بهداشت و سلامت نیز جز اولویت‌ها است.

وی ادامه داد: اقداماتی که تیم تحقیقاتی ما در زمینه تصفیه ارسنیک انجام داده موجب تولید یک نوع جاذب جدید شد که علاوه بر رقابتی بودن آن در مقایسه با نمونه‌های خارجی از قیمت ارزان‌ترین نیز برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی به دنبال توسعه این نوع جاذب در صنعت آب کشور هستیم افزود: این پروژه که به شکل یک طرح پسادکتری صنعتی در حال اجرا است، مورد توجه ویژه مسئولین وزارت نیرو بوده و با تلاش این عزیزان در حال توسعه صنعتی می‌باشد که بسیار افق امیدوار کننده برای آن می‌توان در نظر گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب