ofogheghtesadonline.ir

۲۵ تیر ۱۴۰۳ -
Loading...
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳

کشف اسب‌هایی که ۲۰۰۰ سال پیش دفن شدند

باستان‌شناسان بقایای اسب‌هایی را در مرکز فرانسه کشف کردند که ۲۰۰۰ سال قبل دفن شده بودند.

 افق‌اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، باستان‌شناسان فرانسوی در اکتشافی «شگفت‌آور»‌ ۹ گور بزرگ را که بقایای اسب‌هایی از حدود  ۲۰۰۰سال قبل در آن‌ها دفن شده بودند، کشف کردند.

«گاردین» نوشت، این ۲۸ اسب نر که همگی حدودا ۶ ساله بودند، مدتی کمی پس از مرگ، دفن شده بودند و بدن هر یک از آن‌ها را در حالی به پهلوی راست در گور قرار داده بودند که سرهایشان به سمت جنوب قرار گرفته بود.

به گفته کارشناسان موسسه ملی تحقیقاتی باستان‌شناسی فرانسه (Inrap)، تاریخ‌گذاری رادیوکربن نشان می‌دهد قدمت این بقایا به دوران جنگ‌های «گالی» بازمی‌گردد.

کشف اسب‌هایی که ۲۰۰۰ سال پیش دفن شدند

محققان این بقایا را بررسی خواهند کرد تا متوجه شوند که آیا این اسب‌ها پس از کشته شدن در نبرد دفن شده‌اند یا اینکه بخشی از یک مراسم آئینی پیچیده بوده‌اند.

این اکتشاف درحالی صورت گرفت که باستان‌شناسان مشغول کاوش در یک محوطه قرن پنجمی تا ششمی واقع در مرکز فرانسه بودند. در این محوطه همچنین بقایای ساختمان،‌ گودال و یک جاده قرون وسطایی نیز کشف شده است.

در نخستین گودال اسکلت کامل ۱۰ اسب وجود داشت. این اسب‌ها که فقط ۱.۲ طول داشتند با دقت در دو ردیف دفن شده بودند.

مراحل تدفین شبیه به اکتشافاتی است که پیش‌تر در سایر نقاط فرانسه نیز صورت گرفته بود. در سال ۲۰۰۲ در «پوی دو دم»، باستان‌شناسان یک گور مستطیلی را کشف کردند که در آن اجساد هشت جنگجوی عصر آهن به همراه اسب‌هایشان دفن شده بود. مردان همگی به پهلوی راستشان در گور قرار داده شده بودند.

کشف اسب‌هایی که ۲۰۰۰ سال پیش دفن شدند

«ایزابل پیچون»‌،‌ سرپرست باستان‌شناسانی که در این کاوش مشارکت دارند، اعلام کرد که این اکتشاف در عین شگفت‌آور بودن، مرموز نیز بود.

این باستان‌شناس توضیح داد: به دلیل نادر بودن چنین یافته‌هایی، این یک کشف خارق‌العاده است، اما مرموز نیز است. آنچه می‌دانیم این است که این اسب‌ها با دقت خاصی دفن شده‌اند. آنها فقط به داخل گودال پرتاب نشده‌اند، بنابراین با دقت و احترام با آن‌ها رفتار شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب